Çılgın Hırsız 3 Konusu İnceleme ve Fragman

Çılgın Hırsız 3(Despicable Me 3) Konusu

Gru, insanlığı tehdit eden son kötüyü ele geçirmekte başarısız olunca Anti-Kötüler Birliği’nden kovulur. Artık büyük bir kimlik krizinin ortasındadır. Ancak, gizemli bir yabancı ortaya çıkar ve Gru’ya uzun zaman önce kaybettiği ikiz erkek kardeşinin haberini verir. Kardeşi, ikizinin çılgın adımlarını umutsuzca takip etmek isterken eski bir süper kötü de kötü olmanın ne kadar iyi bir his olduğunu yeniden keşfedecektir.

Çılgın Hırsız 3(Despicable Me 3) İnceleme – Analiz

Çılgın Hırsız üçüncü seriye ulaşıp boyut değiştiren filmlerden. Kahramanımız Gru yıllar içinde yaşadığı deneyimleri bünyesinde iyi harmanlayıp kötü adamlığa veda eden bir iyilik meleğine dönüştü adeta. Bu kaygı bir animasyon olup çocukları hedeflemesinden de olabilir, ana karakterin kötülüğüyle devam etmek istememekten de… Yani ilk bölümde minimoyları yaratıp onlarında yardımıyla ‘aydede çalma’ hikayesiyle harmanlanan bünyesi üç yetim küçük kızın yumuşatmasıyla artık çalınmış bir kalbe sahip oluyordu. İkinci bölümde Lucy ile aşkı keşfeden ve kızların deyimiyle tam bir minnoşa dönüşen adamın macerasını izlemiştik.

Bu yumuşatma girişimlerinin filmi freni boşalmış bir araç gibi soluksuz bıraktığını söylemek mümkün, zayıflamış bir anlatım ve kurtarıcı rolü üstelenen minimoyların yardımı vardı sadece. Üçüncüsünde birbirine karışmış iyilik ve kötülük kavramlarını bir ikiz kardeşin varlığıyla oluşturup dindirmeye çalışan aksiyonvari bir Çılgın Hırsız izledik. Hikaye Gru’yu bölüp Dru adında bir ikiz kardeşin zenginlik hırslarıyla kötülüğü tekrar canlandirmaya çalışıyor. Ama Gru’nun aksine sırma saçlı ve çok zengin olan kardeşin kötülüğü de salt kötülük olamıyor çocuk kahraman Balthazar Bratt karşısında.

Çılgın Hırsız 3(Despicable Me 3) Fragman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir