Transformers: Kayıp Çağ Konusu ve İnceleme

Transformers: Kayıp Çağ Konusu

Ana akım sinema izleyicisinin en büyük dostları autobotlar, dördüncü defa beyazperdeye geri dönüyor! Söz konusu; Michael Bay’in ipleri eline aldığı, patlama çatlama kat sayısı fazlasıyla yüksek bir blockbuster olduğunda kafamızda oluşan formül her ne kadar aşağı yukarı aynı olsa da; serinin bu son halkası kozmetik anlamda öncüllerine oranla belli başlı farklara sahip. Transformers: Kayıp Çağ, ilk üçlemenin yükünü üzerinden atan serinin, beyazperdedeki ikinci ayağının yeni adımı! Bu “yeni başlangıç” bahanesiyle birlikte, serinin kamera önündeki ve arkasındaki isimlerde de önemli bir değişikliğe gidilmiş. Yani karşımızda kelimenin tam anlamıyla revize edilmiş bir popüler sinema mahsulü duruyor. Michael Bay, filmin teknik anlamda geçirdiği revizasyonu, öyküye de aktarmayı başarmış. Chicago’daki büyük savaşın ardından çok değil, sadece beş yıl geçmiş. Çatışmanın yaralarının adam akıllı sarıl…

Transformers: Kayıp Çağ İnceleme – Analiz

Ana akım sinema izleyicisinin en büyük dostları autobotlar, dördüncü defa beyazperdeye geri dönüyor! Söz konusu; Michael Bay’in ipleri eline aldığı, patlama çatlama kat sayısı fazlasıyla yüksek bir blockbuster olduğunda kafamızda oluşan formül her ne kadar aşağı yukarı aynı olsa da; serinin bu son halkası kozmetik anlamda öncüllerine oranla belli başlı farklara sahip.

Transformers: Kayıp Çağ, ilk üçlemenin yükünü üzerinden atan serinin, beyazperdedeki ikinci ayağının yeni adımı! Bu “yeni başlangıç” bahanesiyle birlikte, serinin kamera önündeki ve arkasındaki isimlerde de önemli bir değişikliğe gidilmiş. Yani karşımızda kelimenin tam anlamıyla revize edilmiş bir popüler sinema mahsulü duruyor.

Michael Bay, filmin teknik anlamda geçirdiği revizasyonu, öyküye de aktarmayı başarmış. Chicago’daki büyük savaşın ardından çok değil, sadece beş yıl geçmiş. Çatışmanın yaralarının adam akıllı sarılamadığı gibi, hayatında “walkman” kelimesini bile duymamış kayıp bir gençliğin cirit attığı alternatif bir gelecek tablosunun içerisine sızıyoruz bu sefer! Mevcut hükümet, decepticonları ve autobotları ortadan kaldırma ya da canlı yakaladıklarını paketleyerek gezegenimizden postalama gibi sert bir politika izlemeye başlamış. Bu konuda hükümete en fazla yardımı dokunan itici güç ise, transformer avcısı Lockdown!

Transformers: Kayıp Çağ Fragman

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir