Hızlı ve Öfkeli 8 Oyuncuları ve Konusu

Hızlı ve Öfkeli 8 Konusu

Suça bulaşmış olan ekip artık sakinleşmiş ve suçtan uzak bir hayat yaşamak istediklerine karar vermişlerdir. Dom ve Letty evlenip balayına giderlerken Brian ile Mia da emekli olmaya karar vermiştir. Dünya turu yapan ekip her ekip üyesinin temize çıkmasıyla birlikte normal hayatlarına geri döner. Ancak, gizemli bir kadın olan Chiper, Dom’u hedef almış durumdadır. Dom’u tekrar suça bulaşmaya ikna eden Chiper, Dom’u sevdiği ve güvendiği insanlardan da ayıracaktır. Artık Dom’u durdurmanın tek yolu ekibin geri kalanının onun peşine düşmesidir…

Hızlı ve Öfkeli 8 Oyuncuları

Hızlı ve Öfkeli film serisinin sekizincisinin yönetmen koltuğunda F. Gary Gray’in oturuyor. Filmin senaryosunu ise Chris Morgan kaleme aldı.

Yapımın oyuncu kadrosunda Vin Diesel, Dwayne Johnson, Jason Statham,Charlize Theron, Lucas Black ve Kurt Russell gibi isimler alıyor.

Hızlı ve Öfkeli 8 İnceleme – Analiz

Arabalarla sokak arasında yarışçılık oynayan adamlardan bir ekip oluşturup dünyayı kurtarmak mümkün mü? Elbette ama bunun için işi biraz büyütmek ve hikâyenin kuruluşunu biraz daha Bond filmlerine yaklaştırmak gerekiyor. Öyle de yapılmış. Karşımızda ergen işi bir Bond filmi var. Elbette bu Bond macerası Amerikan usulü bir barbekü (mangal demiyor onlar) partisine yakışır şekilde kalabalık bir kadroyla kuruluyor.

Olayımız şu; karşımızda Charlize Theron’un oynadığı çok güzel ve zehir gibi kafası olan bir siber ajan var, amacı Rus nükleer denizaltısını kaçırıp kimin çıkardığı belli olmayan bir 3. Dünya Savaşı başlatmak ve kaos ortamı yaratmak. Karşısına kimin çıkacağını bildiğinden ekibi bölüyor ve Dominic Toretto’yu (Vin Diesel) kendi ordusuna katıyor. Ekibin kalanı şaşkın ama çabuk toparlanıyorlar ve bir önceki filmin baş kötüsü olan Deckard’ı (Jason Statham) zoraki ortak yapıyorlar. Gerisi büyük patırtı ve finalde büyük bir araba takibi sekansı… O sekansa ilerleyen satırlarda özel bir ilgi göstereceğim ama araya biraz yönetmen kritiği ekleyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.