İnanılmaz Aile 2 Konusu ve İnceleme Analiz

İnanılmaz Aile 2 Konusu

İnanılmaz Aile 2, süper güçlere sahip olan bir ailenin atıldığı maceraları konu ediyor. Süper güçlere sahip aile suçla savaşmaya devam ederken, süper kahramanların yasal olmaması sıkıntı yaratmaktadır. Ancak bu konudaki umut ışığı, ailenin Elastigirl lakaplı annesi Helen’dır. Helen süper kahramanların önemini kanıtlamak üzere dünyayı kurtarmakla meşgulken, evdeki işleyiş, Violet ve Dash ile birlikte evde kalan Bob’un sorumluluğundadır. Küçük Jack-Jack’in de süper güçlerinin olduğunun ortaya çıkmasıyla birlikte, evin kontrolünü sağlamak iyice zorlaşır. Ancak yeni bir kötü dahinin incelikli planı dünyayı tehdit etmeye başlayınca, aile ve Frozone yeniden birlikte çalışmanın bir yolunu bulmalı ve tehditi savuşturmayı başarmalıdır.

Seslendirme kadrosunda Craig T. Nelson, Holly Hunter, Sarah Vowell, Brad Bird, John Ratzenberger, Samuel L. Jackson, Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Sophia Bush ve Catherine Keener gibi oyuncuların yer aldığı yapımda ilk filmin yönetmeni ve senaristi Brad Bird yeniden yönetmen koltuğunda oturuyor.

 

İnanılmaz Aile 2 İnceleme – Analiz

Peki, bu kadar romantik lacivert lafları neden ediyorum? 2004’ten bu yana onlarca işe yarar/tatminkar ya da çöp devam filmi, üçleme çekildi; animasyon ve 3D, CGI, IMAX ve de teknik olarak dahası aldı başını yürüdü; sinemanın animasyon kanadı şimdi yürüdüğü yolları geri dönmek üzere; zira, 3D animasyondan tüm dünyaya gına gelmiş durumda. Ama çaktırmadan gönüllere giren bir aile animasyonu, hem de bir süper kahraman filmi olmasına rağmen hiç devamı çekilmeden, üçlemeden, beşlemeden sinema tarihinin sayfalarında öylece kalakaldı! Ülkemizde biraz gecikmeli de olsa, bayram haftasının orta yerinde vizyona giren İnanılmaz Aile 2 (Incredibles 2) 10 yılı aşan bir özlemi biraz olsun dindirmek için geliyor; desek abartmış olmayız herhalde.

 

İnanılmaz Aile 2’nin amiral koltuğunda, ilk filmde olduğu gibi yine Brad Bird var. Animasyonun direkt mutfağından gelen, Simpsons’tan Ratatuy’a uzanan bir kariyerin beraberinde, Yarının Dünyası (Tomorrowland-2015)  ve de Görevimiz Tehlike 4 – Hayalet Protokol filmlerine yönetmen olarak imza atan Bird, Hollywood’un çarklarına kendi el emeği göz nurunu heba etmiyor neyse ki. Senaryosu da Bird’e ait olan İnanılmaz Aile 2 hem geçmişten gelen eski usul, alıştığımız animasyon samimiyetini taşıyor, hem de kendini yeniden yazmayı, günümüze uyarlamayı başarıyor.

İnanılmaz Aile 2 Fragman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.