John Wick 3: Parabellum (2019) Film Analizi

Keanu Reeves’ın başrolünde yer aldığı Jonh Wick: Chapter 3 – Parabellum gösterime girdi. Bu yazıda filme ilgili düşüncelerimi spoiler vermeden aktarmak istiyorum.

John Wick 3: Parabellum (2019) – John Wick Chapter 3 / Bölüm 3 – Fragman / Trailer İzle

Jonh Wick, II. filmin bittiği yerden başlıyor. Bilindiğini gibi John Wick, katillerin birbirlerini öldürmelerinin yasak olduğu otelde kurallara aykırı bir şekilde birisini öldürdüğü için tüm konsey tarafından düşman ilan edilmiş, başına 14 milyon dolar ödül konulmuş ve kaçması için ona 1 saat verilmişti. III. filmin başladığı yer işte burası.

Filmi seyredenlerin bana hak vereceği gibi filmin başında bulunan ve yaklaşık 30 dk. süren sahne tüm sinema tarihinin en güzel aksiyon sahnesi olabilecek kadar kaliteli. Film sadece bu sahnesiyle bile seyircilere kaldırabileceğinden daha fazla aksiyon vermeyi başarıyor. Bu filmde o kadar çok adam öldürülüyor ki ilk iki filmin toplamından daha fazla kişi ölüyor desem abartmış olmam. Filmi seyrederken galiba bir insanın kaç farklı yolla öldürülebileceğini göstermeyi denemişler diye düşündüm.

İlk iki filmin başarısından sonra üçüncü filmden beklentiler de hayliyle daha fazlaydı. Jonh Wick bence devam filmlerinin başarısız olduğu klişesini yıkmayı başaran filmlerden bir tanesi. Her üç filmde de aksiyonun dozajını yukarılara taşımayı başaran bir yapım oldu.

Ancak bence Jonh Wick’e sırf eğlence amaçlı seyredilecek bir aksiyon filmi olarak bakmak doğru değil. Film kendi gerçekliği içerisinde bir kurgu oluşturarak seyircilere sağlam bir senaryo sunmayı başarıyor. İşte bu nedenle seyircilere sadece aksiyon sunan sığ bir film olmanın ötesine geçebiliyor.

Eğer ilk iki filmi seyrettiyseniz bu filmden çok daha büyük keyif alacağınız kesin. Önceki filmleri seyretmediyseniz de sadece aksiyon sahnelerini görmek için seyretmeniz gereken harika bir film olduğunu düşünüyorum.

Orijinal Adı: Jonh Wick: Chapter 3 – Parabellum

Tür: Macera, suç, gizem

Yönetmen: Chad Stahelski

Yapım Yılı ve Yeri: 2019, Amerika

Türkiye gösterim Tarihi: 16 Mayıs 2019

Oyuncular: Keanu Reeves, Halle Berry, Ian McShane, Laurence Fishburne

Süre: 2 saat 10 dakika

John Wick Bölüm (Chapter) 3 (2019) Filmi Tek Parça Full HD Nasıl İzlenir?

John Wick 3: Parabellum Filmi türkçe dublaj ve türkçe alt yazılı seçenekleri ile Netflix platformunda yayınlanmıştır. Netflix web sitesi veya mobil uygulaması üzerinden üye bilgileriniz ile giriş yaparak kesintisiz olarak seyredebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.