Bir Zamanlar Hollywood’da (2019) Film Analizi

Quentin Tarantino; Ucuz Roman (1994), Zincirsiz (2012), Kill Bill serileri, Sin City (2005) gibi unutulmaz filmlerin yapımcısı. Tarantino’nun son filmi Once Upon a Time in Hollywood (2019)  – Bir Zamanlar Hollywood’da filmine ait ilk uzun fragman yayınlandı. Fragman tam 2,5 dakika uzunluğunda.

Bir Zamanlar Hollywood’da (2019) – Once Upon A Time In Hollywood Fragman / Trailer İzle

Filmin ilk dikkat çekici yönü yapımda rol alan birbirinden ünlü oyuncular. Leonardo DiCaprio ve Brad Pitt’in başrollerini paylaştıkları filmde Margot Robbie, Al Pacino, Kurt Russell ve Dakota Fanning gibi ünlü isimler de yer alıyor.

Film 1969’ların Los Angeles’ında geçiyor. Leonardo DiCaprio’nun canlandırdığı Rick karakteri, artık eskisi gibi popüler olmayan eski bir televizyon oyuncusu ve aktördür. Geçmişte savaş filmleri de dahil olmak üzere pek çok filmde yer almıştır. Brad Pitt’in canlandırdığı Cliff Booth ise eski günlerine tekrar kavuşmak isteyen Rick’in en yakın arkadaşı ve aynı zamanda dublörüdür. Fragmandan anlaşıldığı kadarıyla Rick’e bir kovboy filmi yapımı için teklif gelmiştir. Ancak Rick’in filmdeki karakteri canlandırırken bazı sorunlar yaşadığı eskisi gibi başarılı bir canlandırma yapamadığı görülmektedir. Cliff Booth’in Rick’e bu projede yardımcı olduğu anlaşılmaktadır.

Fragmanda bir Quentin Tarantino klasiği olan ayak fetişi sahnelerinin yine yer aldığı görülmektedir. Tarantino neredeyse tüm filmlerinde bu temayı özellikle işleyen bir yönetmen.

1960’ların Hollywood ortamını birebir canlandırdığı görülen filmde genelde sıradışı yapımlara imza atan Quentin Tarantino’nun imzası bulunması hayli ilginç. Onun yapımcılığını üstlendiği Dehşet Gezegeni (2007), Sin City (2005), Kill Bill serileri, Ucuz Roman (1994), Zincirsiz (2012) gibi filmlere bakınca tüm bu yapımların sıradanlığın çok ötesinde ve çoğu zaman fantastik olaylar içeren filmler olduğu görülüyor. Bir Zamanlar Hollywood’da filmini ilk baktığımda Quentin Tarantino’ya çok yakıştıramadım; ancak oyuncu kadrosuna ve fragmanına bakınca filmin başarılı olacağını düşünüyorum. Bu arada filmin Temmuz ayında gösterime girmesi bekleniyor. Büyük olasılıkla Amerika ile aynı adan Türkiye’de de gösterimde olacak. Film çoğu kişi tarafından merakla beklense de şahsen ben her nedense diğer Tarantino yapımları kadar seveceğimi düşünmüyorum. Bekleyip göreceğiz.   

Bir Zamanlar Hollywood'da (2019) Filmi Tek Parça Full HD Nasıl İzlenir?

Once Upon A Time In Hollywood Filmi türkçe dublaj ve türkçe alt yazılı seçenekleri ile Google Play Filmler platformunda yayınlanmıştır. Google Play Filmler web sitesi veya mobil uygulaması üzerinden üye bilgileriniz ile giriş yaparak kesintisiz olarak seyredebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.