Kaplan Kral: Cinayet, Kargaşa ve Delilik / Gerçekten Delilik

Kaplan Kral: Cinayet, Kargaşa ve Delilik dizisi bence hayvansever hemen herkesin aklına gelmesi muhtemel bir soruna odaklanıyor. Kaplan, aslan, leopar veya maymun, fil vs. gibi vahşi hayvanların kafeste yaşaması ne kadar doğru? Bu kafeslerin ne kadar büyük ve ne kadar özel yapılmış olmasının bir önemi bulunmuyor; sonuçta doğal yaşamda 1000’lerce km alanda özgürce dolaşabilecek hayvanları belli bir alana hapsetmiş oluyoruz. Dizinin tabi ki kurgusal bir mantığı var ama temelde işte bu felsefe üzerine kurgulanmış bir yapımla karşı karşıyayız.

Kaplan Kral: Cinayet, Kargaşa ve Delilik Dizisinin Konusu

Öncelikle bu yapımın belgesel-dizi tarzında olduğunu unutmamak gerekiyor. Oklahoma’daki en büyük vahşi yaşam parkının sahibi Joe Egzotik ve çeşitli nedenle onun sahibi olduğu parkı kapattırmak isteyen Carole Baskin adındaki bir başka hayvanseverin gerçek mücadelesi anlatılıyor. Dizide anlatılanlar gerçekten yaşanmış olaylar ve bizzat olayı yaşayanların ağzından aktarılıyor. Dizinin hemen başında Joe’nun Carole’yi öldürtmek için kiralık katil tuttuğu söyleniyor. Sonra dizi 5 yıl öncesine giderek olayları en başından anlatmaya başlıyor. Netflix’te yayınlanan bu yapım toplamda yedi bölümden oluşuyor ve bölümlerin uzunluğu ortalama 40-45 dk aralığında.

Bu arada Joe’nun hayvanat bahçesinde tam 227 kaplan bulunuyor. Tabi bunların yanında bu hayvanat bahçesinde diğer pek çok yabani hayvan da yer alıyor.

Diziyi Tavsiye Ediyor muyum?

İnsanlara özellikle vahşi hayvanların ve bunlar içerisinde de aslan ve kaplanların yaşamları her zaman ilgi çekici gelir. Eğer siz de bu guruba dahilseniz ve özellikle kaplanların yaşamlarına ilginiz varsa insanların elinde büyüyen kaplanlar ve insanlar arasındaki yakın ilişkileri görmeye meraklıysanız bu dizi tam size göre.  Kaplan Kral: Cinayet, Kargaşa ve Delilik dizisinde hiçbir yerde göremeyeceğiniz inanılmaz görüntüler ve inanılmaz detaylar bulunuyor. Tarzın meraklıları bu diziyi benzerini zor bulacakları görsel bir şov gibi düşünebilir. Bu tarz belgesel yapımlarına merakınız yoksa tabi ki dizi size hiçbir şey vaat etmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir