Filmanalizi.NET

Film Analizinin Vazgeçilmez Merkezi!

Netflix’ten Çılgın Bir Anime: Kengan Ashura (2019)

Kengan Ashura, Netflix’in en çılgın animelerinden bir tanesi. Son zamanlarda seyrettiğim en güzel animelerden… Hatta belki de en iyisi…

Animeye göre Kengan maçlarının kökenleri 1700’lere dayanıyor. O dönemlerde tacirler arasındaki kanlı çatışmalar bitmek bilmiyordu. Tacirleri huzuruna çağıran komutan onlardan aralarındaki sorunları çözmek için adil müsabakalar düzenlemesini ister. Tüccarlar bu fikri beğenir ve bu müsabakaları ayarlayacak bir birlik kurarlar… Bu müsabakalarda tek kural vardı: Dövüş silahsız ve teke tek olmalıydı… Tüccarların tuttuğu dövüşçüler diğeri yenilene kadar maça devam ediyorlardı.

İşte bu geleneksel yöntem Japonya’da hala devam ediyor. Pek çok büyük şirket güçlü ve yetenekler savaşçılar tutarak bunları kendi şirketleri adına müsabakalarda dövüştürüyor.

Nogi Grubu adına dövüşmeye başlayan muhteşem ve acımasız bir dövüşçü bulunuyor: Ohma Tokita

Tokita ilk bölümün hemen başında kendisinden iri bir dövüşçüyü evire çevire dövüyor. Daha sonradan bu dövüşçünün Nogi grubunun turnuvalara katılacak dövüşçüsü olduğunu anlıyoruz. Tokita onu zorlanmadan yeniyor.

Bu zaferi onun Nogi grubunun dövüşçüleri arasına katılmasını sağlıyor. Bundan sonra zaten onun birbirinden yetenekli dövüşçülerle yaptığı maçları seyrediyoruz.

Tabi senaryoya serpiştirilen farklı ve sürpriz detaylar da bulunuyor. Bunları şu an belirtmiyorum.

Kingan Maçı adlı anime eğer bu tarzı seviyorsanız bir solukta seyredeceğiniz bir yapım.

Kengan Ashura anime incelemesini 25. Kare Youtube kanalından seyredebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir