Prison Break – Unutulmaz Bir Dizi

Prison Break özellikle ilk sezonu yayınlandığında büyük ilgi görmüş bir dizi. Prison Break beş sezon ve 91 bölümden oluşuyor. Dizinin konusu kısaca şöyle: Ustaca kurgulanmış bir komplo masum bir adamın ölüm cezasına çarptırılmasına neden olur. Lincoln ‘Linc’ Burrows, başkan yardımcısının erkek kardeşinin öldürülmesinden dolayı suçlu bulunmuştur ve hapishanede çaresizce idam günün beklemektedir. Ancak aynı hapishaneye kasıtlı bir suç işleyerek gelen kardeşi Michael Scofield onun oradan kaçmak için tek umudu haline gelecektir.

İzleyici Görüşleri

  • Prison Break en iyi yeni serilerden birisi. Kişiliği, tarzı, heyecanı ve aksiyonu var. Michael Scofield sadece yakalanıp hapse atılması için bir banka soyuyor. Parmaklıklar ardında, kendisini ve ölüme mahkum olan ağabeyini dışarı çıkarmak için inanılmaz bir plan yapıyor. Karakterler gerçekten çok iyi. Onları gerçekten tanıyorsunuz, ama o kadar iyi ki, ne yapacakları tam olarak tahmin edilemezler. Oyuncular bu karakterleri tasvir etmekte harika bir iş çıkarıyor. (Stibbert – See)
  • En sevdiğim TV Dizisi. S1 hayatımda izlediğim en iyi sezondu. S2 inanılmazdı, Alex Mahone kesinlikle sezonun yıldızı oldu. S3 gerçekten gerekli değildi belki ve hikayeyi daha önce bitirmiş olabilirlerdi, ancak bu eğlenceli olmadığı anlamına gelmiyor. S4 muhtemelen serideki en az sevdiğim sezon. Ve S5’i ek bir mini sezon olarak görmeyi çok istiyorum. (M7mdAs3d)
  • Prison Break, dünyadaki en iyi TV şovudur. Sezon 1, 2 ve 3’ü tekrar tekrar izliyorum. Bildiğiniz gibi ben büyük bir Prison Break hayranıyım! Ve sezon 1 – 3 en iyisiydi! En sevdiğim en iyi sezon dizinin ikinci Sezonu. Hala bazılarının ikinci sezonu neden birinci ve üçüncü sezon kadar iyi olmadığını söyleyerek eleştirdiklerini bilmiyorum. Anlamıyorum, sanırım diğer insanlardan farklı bir beklentisi var. (ivo-cobra8)
  • Bayıldım, dünyanın en büyük serilerinden biri (asamer-73911)

Orijinal adı: Prison Break

Tür: Aksiyon, drama, suç

Toplam bölüm sayısı: 91

Süre: 44 dakika (ortalama)

IMDB puanı: 8,3

Ülke: Amerika, İngiltere

Yayın tarihi: (2005 – 2017)

Yönetmen: Paul Scheuring

Oyuncular: Dominic Purcell, Wentworth Miller, Amaury Nolasco, Robert Knepper, Sarah Wayne Callies

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir