Rambo 5: Son Kan (2019) Film Analizi / Efsane Sona Eriyor

Sylvester Stallone’nin efsane filmi Rambo serilerinin sonuncusu Eylül ayında tüm dünyayla aynı anda Türkiye’de gösterime girecek. Bilindiği gibi tek kişilik ordu Rambo efsanesi 1982 yılında İlk Kan (First Blood) adıyla gösterime girmişti. Rambo serisinin beşinci ve son filmi olacağı anlaşılan ve 2019 Eylül ayında yayınlanacağı duyurulan filmin adı Rambo V: Last Blodd (Son Kan).

Rambo 5: Son Kan (2019) Fragman / Trailer İzle

 

Rambo serisinin bugüne kadar yayınlanan filmleri şunlar:

Rambo I: First Blood (İlk Kan) – 1982

Rambo II: First Blood Part II (İlk Kan 2) – 1985

Rambo III: Rambo 3 –  1988

Jonh Rambo:  – 2008

Fragmandan anlaşıldığı kadarıyla Rambo sakin bir kasabada bir çiftlikte yaşamaktadır. Sevdiklerinin hepsini toprağa verdiğini söylemektedir. Kimliğini ve geçmişini herkesten saklayan Rambo; ne kadar kaçsa da geçmişiyle yüzleşme vaktinin geldiğini söylüyor.

Yaşadığı şehre onun peşinden onu öldürmek için birilerinin geldiği görülüyor. Sanırım Rambo onların yanına silahsız bir şekilde giderek onları uyarmayı deniyor. Ancak büyük olasılıkla orada onlarca silahlı adam Rambo’yu hırpalıyorlar.

Belki onlar bırakıyorlar belki de kendisi bir şekilde onların elinden kurtuluyor; bulunu bilemiyoruz. Ancak Rambo yaşadığı çiftliğe çekiliyor. Gelen silahlı adamları karşılayacak kadar hazırlık yapabilecek bir zamanı olduğu belli. Büyük olasılıkla hepsine cehennemi yaşatacak olan Rambo’nun ağır yaralandığı da görülüyor. Acaba ölecek mi? Sanmıyorum ama filmin adına bakınca bu Rambo serisinin son filmi olacak. İşte bu nedenle bu büyük efsanenin ölerek veda etmesi söz konusu olabilir. Ayrıca kamera arkası çekimlerinde kendisine çok benzeyen bir genç görülüyor. Belki de yerine bir varis bırakıyor.

Ben keşke Rambo III’den sonrası çekilmeseydi, diyenler tarafındayım. Sonuçta Rambo sıradan bir filme dönüşmeyi hak etmiyor. Rambo V’te onun efsaneye dönüşen isminden yararlanılıyor. Konusu çok sıradan… Emekli olmaya çalışan katiller, suikastçılar, ajanlar vs. Bu tarz filmleri o kadar çok seyrettik ki…

Ben Rambo V’in çıkacağına sevinmedim aksine üzüldüm; en zor askeri kamplara sızarak esirleri kurtaran, Vietman’da sık ve balta girmemiş ormanlarda bizlere heyecan yaşatan Rambo bir çiftliğe sığınmamalıydı… Bir efsane böyle bitirilmemeliydi. Film ne olursa olsun ne kadar emek verilirse verilsin sonuçta başarılı olamayacak… Yazık…

Orijinal Adı: Rambo V
Tür: Aksiyon, macera
Yönetmen: Adrian Grunberg
Yapım Yılı ve Yeri: 2019, Amerika
Türkiye gösterim Tarihi: 20 Eylül 2019
Oyuncular: Sylvester Stallone, Paz Vega, Louis Mandylor, Sheila Shah
Süre: 1 saat 39 dakika
Konu: Gözlerden uzak bir hayata yaşayan Rambo kimliğini herkesten gizlemektedir. Ancak onun bu sessiz hayatı daha fazla uzun sürmeyecektir.

Rambo 5 kamera arkasından görüntüler

Rambo 5: Son Kan (2019) Filmi Tek Parça Full HD Nasıl İzlenir?

Rambo 5: Last Blood Filmi türkçe dublaj ve türkçe alt yazılı seçenekleri ile Google Play Filmler platformunda yayınlanmıştır. Google Play Filmler web sitesi veya mobil uygulaması üzerinden üye bilgileriniz ile giriş yaparak kesintisiz olarak seyredebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.