Ant-Man (2015) – Karınca Adam Film Analizi

Marvel Evreni kronolojik sıralamasında seyredilmesi gereken 13. film Karınca Adam’dır. Karınca Adam Marvel Evreni’ne doğrudan bir katkıda bulunmuyor. Tabi ki ana hikayeye bazı göndermelerde bulunuyor ama bunlar ana hikayeyi etkileyebilecek göndermeler değil. Bu yazında daha sonraki Marvel filmlerinde sıkça göreceğimiz Ant-Man filminden kısaca bahsedelim.

Ant-Man (2015) – Karınca Adam Fragman / Trailer İzle

Ant-Man şahsen benim seyrederken çok eğlendiğim bir yapım. Filmin bu kadar eğlenceli olabileceğini düşünmemiştim doğrusu. Mizah dolu konuşmaların bolca yer aldığı, aksiyon sahnelerinde eğlenceli diyalogların bulunduğu bu film bizleri klasik Marvel Evreninden çıkararak farklı bir atmosferin içerisine çekmiş. Bu arada Lost dizinde Kate rolünde seyrettiğimiz Evangeline Lilly’in sergilediği perfomans beni çok şaşırttı diyebilirim. Dr. Hank’ın kızı rolünde gördüğümüz Lilly, filmin başkarakterlerinden birisi.

Karınca Adam Filminin Konusu

Michael Douglas’ın oldukça iyi bir performansla canlandırdığı Dr. Hank Pym, yıllar önce keşfetmeyi başardığı küçülme teknolojisini herkesten saklamaktadır. Hatta onun bu teknolojiyi STARK’lardan bile gizlediği anlaşılıyor. Ancak Dr. Hank’in yıllar önce kendisine halef olarak seçtiği kişi Darren Cross bir saplantı haline getirdiği çalışmalarında başarıya ulaşmıştır. Yani Darren, dünya için çok tehlikeli olabilecek küçülme teknolojisine ulaşabilmeyi sonunda başarmıştır. Onun bu teknolojiyi Hadyra elemanlarına satmak üzere onlarla anlaştığı görülüyor.

Dr. Hank’in amacı Darren’in ulaştığı bu teknolojiyi tüm verileriyle birlikte ortadan kaldırmaktır. İşte bu nedenle çok yetenekli bir hırsız olan Scott Lang’a ulaşarak onu ikna eder ve kızıyla birlikte onu kostüm için eğitir. Scott bu eğitim sırasında kostümü nasıl kullanacağını ve karıncalara nasıl komuta edebileceğini öğrenir.

Sonunda Scott harika aksiyon sahneleriyle dolu final sahnesinde Darren’in verilerini ve onun yeni geliştirdiği sarı renkli karizma karınca adam kostümünü yok etmeyi başarır.

Ant-Man, Marvel Evreni sıralamasında seyredilmezse olmaz filmler arasında değil. Ama eğlenceli yapısı, gayet başarılı aksiyon sahneleriyle seyredilmeyi hak eden bir film. Ayrıca genel hikayeye katkı yapmadığı için sadece filme odaklanarak onun keyfini çıkarabiliyorsunuz.

Orijinal Adı: Ant-Man

Tür: Aksiyon, macera, komedi

Yönetmen: Peyton Reed

Yapım Yılı ve Yeri: 2015, Amerika

Türkiye gösterim Tarihi: 17 Temmuz 2015

Oyuncular: Paul Rudd, Michael Douglas, Evangeline Lilly, Corey Stoll, Bobby Cannavale, Anthony Mackie

Süre: 1 saat 57 dakika

Bu yazıda Marvel Evreni sıralamasında 13. Sırada olan Ant-Man üzerine konuştuk. Diğer Marvel Evreni filmleri anlatımında tekrar buluşmak üzere.

Marvel Evrenindeki Filmlerin Kronolojik İncelemeleri

Karınca Adam (2015) Filmi Tek Parça Full HD Nasıl İzlenir?

Ant-Man Filmi türkçe dublaj ve türkçe alt yazılı seçenekleri ile Google Play Filmler platformunda yayınlanmıştır. Google Play Filmler web sitesi veya mobil uygulaması üzerinden üye bilgileriniz ile giriş yaparak kesintisiz olarak seyredebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir