Şikago Yedilisi’nin Yargılanması’ndan Yeni Fragman(2020)

The Trial of Chicago 7‘ın ilk fragmanı resmi olarak yayınlandı. Aaron Sorkin’in tabiri caiz ise yıldız bir kadroyu arkasına alıp ondan güç alarak çektiği başarılı filmin fragmanında nerdeyse tüm dünyanın izlediği çok önemli bir protestoya hep beraber tanıklık ediyoruz. Filmin fragmanında Hz. İsa gibi bir kurtarıcı olan ve elinden gelsin yada gelmesin her şeyi değiştirmeye çalışan ve barışçıl yaklaşan herkesin maalesef ki kaybettiğini işitiyoruz.

Abbie Hoffman, Tom Hayden, Jerry Rubin, Bobby Seale, Rennie Davis gibi aktivist kişiliklerin 1968 yılında beraber gerçekleştirdikleri protesto, Aaron Sorkin’in yakında izleyici karşısına çıkıcak olan filmin konusudur. Amerika – Vietnam savaşına karşı Grant Park’ta gerçekleştirilen ve o zamanlarda binlerce hatta yüzbinlerce insanın karşı çıkmak istediği savaş bu protestolarla karşı karşıya kalmıştı. Bu protestolar Amerika tarihine kazındığında Aaron Sorkin yalnızca 7 yaşındaydı. Protestonun ardından tam 6 ay süren bu dava, Nixon dönemine büyük bir darbe vurmuştu. Protestolar savaş karşıtı olduğundan ötürü barışçıl bir şekilde başlasada maalesef ki git gide şiddetli hale gelmişti. Protestolarda yer alan aktivistler ise bir isyanı kışkırtmak ve hükümete ve Amerikaya komplo kurmakla suçlanmıştı.

İngilizce adı ‘The Trial of Chicago 7’ olan Türkçe adı ise Şikago Yedilisi’nin Yargılanması olan filmin Netflix platformunda 16 Ekim tarihinde izleyicileriyle buluşmayı planlıyor.

Oyuncular kısmında yıldız ve oscar ödüllü isimler bulunuyor. İşte filmdeki oyuncular:

Hoffman, Sacha Baron Cohen tarafından canlandırılırken, Hayden rolünü Eddie Redmayne sırtlıyor. Jeremy Strong karşımıza Rubin olarak çıkıcak ve Yahya AbdulMateen’in Seale performansı kemik kadroyu başarılı bir şekilde tamamlamış olucak. Başrollerden ziyade diğer roller ise: Micheal Keaton, Ramsey Clark olarak,  John Carroll Lynch sanık David Dellinger rolüyle, Alex Sharp davalı Rennie Davis performansıyla ve Frank Langella Yargıç Julius Hoffman olarak karşımıza çıkacak. Oscar ödüllü Mark Rylance da avukat William Kuntsler rolüyle filmde yer alıyor.

FRAGMAN

denizli escort

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir