Star Wars The Mandalorian (2019) Dizi Analizi

The Mandalorian Star Wars evreninde geçen bir bilim-kurgu ve macera dizisi. Yapım İmparatorluğun çöküşünden sonraki bir zamanda geçiyor. Mandaloryalı bir ödül avcısının merkeze alındığı bu yapım için ayrılan bütçe 120 milyon dolar. Dizinin ilk bölümü yapımcıların diziye ayrılan bu bütçenin hakkını verdiğini gösteriyor.

The Mandalorian (2019) Fragman / Trailer İzle

Jedi-lerin olmadığı bir Star Wars evrenini seyretmek gerçekten çok farklı bir duygu. Onların yerini hiçbir savaşçının dolduramayacağı net. Diğer taraftan bence The Mandalorian, Star Wars serilerinin muhteşem kurgusal dünyasını başarıyla devam ettirmeyi aktarmayı başarmış. Sahnelerde eğreti duran hiçbir detay yok. Gemiler, kullanılan silahlar, makyajlar ve genel anlamda tüm evren gayet sağlam bir altyapıyla oluşturulmuş ve her birisi çok başarılı.

Mandaloryalı ödül avcısı; üzerindeki Beskar çeliğinden yapılmış zırhıyla ve karizmatik blaster silahıyla tam bir ödül avcısı. Anlaşıldığı kadarıyla da avıyla arasına hiç kimseyi almayacak kadar da acımasız birisi. Başlarındaki zırhı ya da maskeyi hiç çıkarmadığını öğrendiğimiz bu ödül avcısı çeşitli gezegenlerde yaşayan ve başlarına ödül konulan avları toplayarak kendisini kiralayan kişiye götürüyor. Mandaloryalı’nın çok soğukkanlı bir savaşçı olduğu dizinin hemen başında görülüyor.

Ben diziyi genel hatlarıyla çok başarılı bulduğumu söyleyebilirim. Hatta umduğumdan daha iyiydi. Bazı sahnelerde örneğin Blurrg saldırısında kullanılan özel efekt teknikleri daha iyi olabilirdi ama gemiye saldıran canavar, geminin kendisi, karakterler, makyajlar, giysiler ve Star Wars atmosferi genel anlamda çok başarılıydı. Eğer yapım kalitesinden ödün vermeden ilerlerse 8 ve üzeri puana sahip seçkin diziler arasında yerini almakta zorlanmayacak gibi.

Son olarak şunu belirteyim Mandaloryalı ödül avcısı daha karizma yapılabilirdi. Ben onun karizmasını dizi için biraz yetersiz bulduğumu ifade edeyim. İlk bölümü seyredince bana hak vereceğinizi düşünüyorum.

The Mandalorian (2019) Dizisi Tek Parça Full HD Nasıl İzlenir?

The Mandalorian Dizisi türkçe dublaj ve türkçe alt yazılı seçenekleri ile BluTv platformunda yayınlanmıştır. BluTv web sitesi veya mobil uygulaması üzerinden üye bilgileriniz ile giriş yaparak kesintisiz olarak seyredebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir