The Neighbor: Komik, Eğlenceli ve Fantastik… Daha Ne Olsun?

Orijinal adı El vecino olan İspanyol yapımı bu dizi Netflix’te The Neighbor (Komşu) adıyla yayınlanıyor. İlk sezonu tam 10 bölüm olan dizinin bölüm süreleri 25-30 dakika arasında değişim gösteriyor. The Neighbor; bir uzaylının zorunlu ve sorunlu dünya ziyareti sonrasında birden bire süper güçlere sahip olan bir gencin yaşadıklarını anlatan bir komedi dizisi.

The Neighbor büyük bütçeli bir yapım değil. Yani klasik Hollywood süper kahraman dizileri gibi bol efektli bir dizi seyretmiyoruz. Bu tabi ki dizide özel efekt kullanılmadığı anlamına gelmiyor. Javier’in süper güçlerini kullanımı sırasında bolca özel efekt seyretme şansımız oluyor.

The Neighbor bence hedeflediği veya etiket olarak kullandığı komik dizi formatına uygun bir yapım. Bazı sahnelerde hatta çoğu sahnede bizleri gerçekten güldürmeyi başarıyor. İlk bölümden itibaren tembel ve işine bile zorla gitmeyi başaran Javier; onun popüler olmak ve işinde kalabilmek için uğraşan kız arkadaşı Lola, torbacı alt kat komşusu, yeni geldiği şehirde sürekli ders çalışmaya çalışan Jose Ramon… Evet, tüm bu karakterler bence dizide gayet başarıyla canlandırılmış ve tümünün kendisine özgü esprili bir havası bulunuyor.

Eğer basit ama eğlenceli, aynı zamanda komik ve fantastik bir dizi seyretmek istiyorsanız bu dizi size hap gibi gelecektir. Ben şahsen diziyi seyrederken çok eğlendim ve rahatlık tavsiye ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir