El Camino (2019): Bir Breaking Bad Filmi Analizi

Devam filmi çekmek çoğu zaman yapımcılar için büyük bir risktir. Beğenilen dizi ya da filmlerin fanları devam yapımlarında aradıklarını bulamazlarsa bu yapımcılar için istendik bir durum olmaz. Prison Break, Rambo devam filmleri ya da bir anlamda Terminatör 2’den sonraki yapımlar bu bağlamda değerlendirebiliriz. Bu yapımların devam filmleri asla öncekiler gibi olamadı ve fanlarını tatmin edemedi.

Breaking Bad IMDB tarihinin en yüksek puanına sahip yapımlarından bir tanesi. 2008 ve 2013 yılları arasında yayınlanan bu efsane dizi bu puanı sonuna kadar hak ediyor. Breaking Bad, aradan ne kadar zaman geçerse geçsin unutulmayacak yapımlardan bir tanesiydi.

El Camino: Bir Breaking Bad Filmi (2019) – El Camino: A Breaking Bad Movie Fragman / Trailer İzle

Sıradan bir kimya öğretmeninin geçirdiği dönüşüm ve eski öğrencisiyle yaşadıkları bizlere unutulmaz bir seyir zevki sunmuştu. Jesse ve Mr. White isimleri dizi sayesinde akıllarımıza kazınmıştı adeta…

Aradan tam altı yıl geçtikten sonra bu kadar kaliteli ve sevilen bir dizinin devamı niteliğinde bir sinema filmi çekmek en azından bu kararı vermek kolay değil. Yapımcılar için gerçekten ağır bir yük ve büyük bir risk. Ancak dizinin senaristi Vince Gilligan devam filmini de aynı başarıyla aynı çizgide, kaliteyi bozmadan ve hikayeden kopmadan çekmeyi başarmış.

Ben filmi çok beğendim. Bunda neredeyse her bir karede özlediğimiz diziye yapılan göndermeler çok etkiliydi. Filmin senaryosu akıllarda soru işareti kalmadan dizi finalini başarıyla sonlandırabiliyor. Diziyi hiç seyretmemiş olanlar tabi ki bizlerin aldığı zevki yakalayamayacaklar. Jesse’nin anne ve babasının yanına neden gitmediğini, onları neden ektiğini, Todd denilen pisliğin geçmişte Jesse’ye neler yaşattığını, Jesse’nin eline silah almasına rağmen neden Todd’dan kurtulamadığını, dizi finalinde bırakılan mektubun kime yazıldığını (Bu arada mektupta ismi geçen Brock Cantillo, Jesse’nin kız arkadaşının çocuğu… Filmde hiç gösterilmiyor ancak Jesse onunla eğlenceli vakitler geçirmişti)…
Evet diziyi seyretmeyenler bunları daha pek çok noktayı anlayamayacaklar. Ancak şunu söylemek gerekiyor: Filmin kurgusu ve akıcılığı çok iyi. Heyecanı tavan yaptıran klasik Breaking Bad sahnelerine pek çok yerde yer verilmiş. Diziyi seyretmediyseniz bile film size bir macera filmi olarak çok iyi gelecektir.

Yazının bundan sonraki kısmı spoiler içeriyor.

El Camino, tam olarak Jesse’nin kurtulduğu yerden devam ediyor. Filmin satır aralarında Mr. White’ın çatışma sırasında öldüğü haberini duyuyoruz. Ancak senaryoda filmin sonlarına doğru geçmiş yıllara flashback yapılarak Mr. White’a yer veriliyor. Onu Jesse’yle beraber yürürken gördüğümde tüylerim diken diken oldu. Gerçekten özlemişiz bu ikiliyi…

Sonuç olarak El Kamino, diziyi fanlarına tam altı yıl sonra kalitesinden ödün vermeden tam bir seyir zevki sunuyor. Dizi finalini harika bir sonla taçlandırıyor. Diziyi seyretmemiş olanlarıysa başarılı ve heyecan dolu bir macera filmi bekliyor. Kaçırmayın derim.

El Camino: Bir Breaking Bad Filmi (2019) Filmi Tek Parça Full HD Nasıl İzlenir?

El Camino: A Breaking Bad Movie Filmi türkçe dublaj ve türkçe alt yazılı seçenekleri ile Netflix platformunda yayınlanmıştır. Netflix web sitesi veya mobil uygulaması üzerinden üye bilgileriniz ile giriş yaparak kesintisiz olarak seyredebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir