Muhafız: Hakan 3. Sezon Nasıl Başladı?

Netflix’in ilk yerli dizisi olan Muhafız Hakan’ın 3. sezonu yayınlandı. Üçüncü sezon toplam yedi bölümden oluşuyor. Bölüm uzunlukları ortalama 45-50 dakika arasında değişim gösteriyor. Bu site üzerinde hem birinci sezon hem de ikinci sezon hakkında değerlendirmeler yapmıştım. Kısaca söylemek gerekirse ilk sezonu eksiklerine rağmen beğenmiş ama 2. sezonda dizinin intihar ettiğini düşünmüştüm.

Yazının bundan sonrası 3. sezon 1. bölümle ilgili spoiler içermektedir.

Muhafız: Hakan’ın 3. sezon nasıldı?

Ben şu an için 3. sezonun sadece birinci bölümünü seyrettim. Dolayısıyla gözlemlerim ilk bölümle ilgili olacak ama bu yazıdan hemen sonra seyredeceğim diğer bölümlerin beni şaşırtacağını düşünmüyorum.

İlk olarak şunu söylemek gerekiyor: Özellikle ikinci sezona göre bir toparlanma olduğu açık. Bölümün hemen başında Fatih Sultan Mehmet zamanında geçen suikast sahnesi, sonrasında İstanbul sokaklarında virüsün etkisinin gösterildiği sahneler ve bazı semtlerin karantinaya alındığının söylenmesi güzel detaylardı.

Ancak ne yazık ki dizinin eksilerinin daha fazla olduğunu söyleyebilirim. Hakan kendisine defalarca ihanet eden kardeşini neden hala önemser anlamak imkansız. Dizi mantığına göre o bir muhafız ve kardeşi hem ona hem de İstanbul’a sayısız kez ihanet etti. İstanbul’un sularını zehirleyen bizzat Levent’ti. Bunca olaydan sonra Hakan’ın onu yeni sığınaklarına getirmesi, orayı göstermesi beni deli etti desem yeridir.

Benzeri bir durum Faysal için de geçerli. Onun gibi zeki birisi Rüya’ya hala nasıl güvenir anlamak zor. Onu seviyor tamam da karısının tek derdinin güç olduğu, Faysal’ı aslında umursamadığı daha kaç kez ortaya çıkacak?

Hele Levent’in Faysal’ların evine giderek Rüya’ya “Beni sevmedin mi? Yalan mıydı?” tarzında sorular sorması karşısında ne diyeceğimi bilemedim. Demek Levent hala içinde bir ümit besliyor ve hala ölümsüz olma yemiyle kullanılabilecek birisi.

Karantinaya alınan bölgeye gizli geçitlerden gireceklerini düşünmüştüm ama sokağa çıkma yasağını bekledikten sonra arkası dönük güvenlik görevlilerinin ardından hem de defalarca süzülerek geçmeleri beni çok etti. Görevlilerin arkalarını dönüp bakmaları yakalanmaları için yeterli olacaktı. Ama o ıssız sokaklarda hemen 5-6 metre ötede tıklanan kapının sesini duymadıkları gibi açılan kapı sesine de dönüp bakmamayı tercih ettiler. Karantina bölgesinden dışarıya onca silah sesine onca gürültüye rağmen araçla nasıl kaçtıklarına da hala mantıklı bir cevap bulamadım.

Özetle; Hakan Muhafız 3. Sezon bazı yönlerden kalitesini biraz artırarak ama çizgisini bozmadan yoluna devam ediyor. Yerli yapım, fantasik bir macera dizisi izlemek isteyenleri memnun edecektir. Ama biraz sorgulamaya başlayınca senaryo her zamanki gibi “Üzerime gelmeyin. Ben işte buyum. Bu kadarım. Beğenirseniz seyredin ama detayları sorgulayıp mantık aramayın…” diye haykırıyor. Bir önceki incelemeden diziden artık her şeyi bekleyebiliriz. Bir başka ölümsüz çıkarsa şaşırmayalım, demiştim. Gerçekten de ortaya vezir adında yeni bir ölümsüz çıktı. Artık hiç şaşırmıyorum.

1 Yorum Yapıldı. “Muhafız: Hakan 3. Sezon Nasıl Başladı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.