I am Not Okay With This: Komedi Soslu, Fantastik Gençlik Dizisi

I am Not Okay With This, Netflix’in fantezi ve komedi soslu gençlik dizilerinden bir tanesi. Amerika yapımı bu dizinin ilk sezonu yedi bölümden oluşuyor. Bölümlerin en uzunu 28 dakika. Bu da tüm bölümleri eğer zamanınız varsa bir günde seyredebileceğiniz anlamına geliyor.

Konusu

Dizide okulda çok popüler olmayan sıradan bir lise öğrencisinin Sdyney’in hikayesine odaklanıyor. Sdy içine kapanık sayılabilecek, asosyal sınıfına giren, dağınık ve kısa saçlı hatta biraz da erkeksi tavırlara sahip 17 yaşında bir kız öğrenci. Sdy bir gün öfkesinin tavan yaptığı bir anda çevresini fiziksel olarak etkileyebilecek bir güce sahip olduğu anlıyor. Bu gücün sınırlarını bilmese de onun oldukça etkili ve hatta tehlikeli olduğunu birkaç denemeden sonra anlıyor. Tabi önceleri bu sırrını kimseyle paylaşmıyor ama tabi ki işler onun istediği gibi gitmeyecektir.

Dizi İzlenir mi?

Kesinlikle evet… Diziyi seyrederken eğlendim. Sdyney’de hiç beklemediğim bir sempatik yön bulunuyor. Bunu bölümler ilerledikçe fark ettim. Dizinin fantastik yönü sonraki bölümlerde artıyor. Bu da bölümler ilerledikçe diziye ayrı bir heyecan katıyor. Sdy ve annesi arasındaki sorunlar, yalnız bir kadının karşılaştığı problemler ve onların çocukları tarafında nasıl ve ne kadar anlaşılabileceği gibi detayları da beğendim. Bu arada bu yazı yazılırken dizinin IMDB puanı 7,8’di. Yaklaşık 13.000 kişi oy kullanmış. Ben bu puanın bu dizi için abartı olduğunu düşünüyorum. Dizi puanı en fazla 7-7.5 aralığında olabilir.

Sonuç olarak I am Not Okay With This komedi yönü bulunan fantastik soslu bir gençlik dizisi. Bu üç anahtar kelime (komedi, fantastik ve gençlik) ilginizi çekiyorsa diziyi seyredebilirsiniz. Kötü bir yapım olmadığını söyleyebilirim. Final bölümü özellikle gerçekten iyiydi.  Tabi ki Ragnarok, Dark, Locke-Key tarzı bir fantastik dizi beklentiniz olmamalı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.