La Case de Papel 3. Sezon Dizi Analizi

Netflix’in efsane dizilerinden La Casa de Papel’in 3. sezonu yayınlandı. Daha önce iki sezonu yayınlanan dizinin önceki sezonlarında Profesör ve ekibinin hedefi İspanyol Kraliyet Darphanesini soymaktı. Daha doğrusu orada kendi paralarını basmak ve böylece takip edilemeyecek paralarla oradan kaçmak… Ekibin bu planı Berlin ve Moskow gibi bazı kayıplar verilse başarıya ulaşmıştı.

Tam sekiz bölümden oluşan III. sezonda Profesör ve ekibi bu kez İspanya Merkez Bankasını hedef alıyor.

La Case de Papel 3. Sezon Fragman / Trailer İzle

Yazının bundan sonrası 3. sezon 1. bölüme ait spoiler içermektedir.

Bölümün hemen başında önceki sezonların büyük olasılıkla en gıcık ve herkesi sinir eden karakteri olan Arturo’nun bambaşka birisine dönüştüğü görülüyor. Arturo aslında korkak ve pısırık bir karakter olsa da soygundan sağ kurtulması onu ekran yüzü yapmaya yetmiş. Büyük olasılıkla birileri bu sahte kahramanı kullanarak onun üzerinden para kazanıyor. Bu bence güzel bir ironi olmuş. Kahraman gibi görünen birisinin kendi iç dünyasında bir ödlek ve korkak olması…

Hangi Karakter Nerede?

Ekibin sağ kalan elemanlarının çeşitli ülkelere dağıldıkları görülüyor. Bölümün başların Arturo kendisini dinleyen kalabalığa kendi sahte kahramanlık hikayelerini anlatırken bizler hangi karakterin hangi ülkede kiminle olduğunu seyrediyoruz. Bu arada Arturo konuşmalarından önceki soygunun üzerinden tam iki buçuk yıl geçtiği anlaşılıyor.

Rio ve Tokyo — Guna Yala Adaları Karayipler’de

Nairobi ve Helsinki — Arjantin’de

Denver ve Monica — Endonezya’da

Profesör ve Raquel (müfettiş)— Tayland’da

Bölüm tüm karakterlerin nerede ve ne yaptıklarını kısaca gösterdikten sonra Karayipler’de bir adada bulunan Tokyo ve Rio üzerinden devam ediyor. Tam iki yıldır adada bulunan Tokyo adadaki hayattan sıkıldığını ve farklı bir yerlere gitmek istediğini söylüyor. Üstelik yalnız… Yani adadan ayrılırken Rio’nun onunla gelmesini istemiyor. Tokyo bir süre yalnız takılmak istiyor.

Rio, Tokyo adadan ayrılmadan önce ona daha önce Libyalı bir satıcıdan aldıkları bir uydu telefonu veriyor. Rio telefonun kayıtlı olmadığı, onu belli saatlerde konuşmak için kullanabileceklerini söylüyor.  Ancak Rio ve Tokyo telefonu kullanır kullanmaz yerleri tespit ediliyor. Hem Pelikan Adalarında bulunan Rio’yu hem de Panama’da bulunan Tokyo’yu yakalamak için yerel ekipler yola çıkıyor. Bu arada bir önceki bölümde gördüğümüz albayın hala ekibin peşinde olduğunu görüyoruz.

Küçük bir adada bulunan ve kaçacak hiçbir yeri olmayan Rio adaya gelen ekiplerce yakalanıyor. Ancak Tokyo, zekâsını kullanarak polisleri atlatmayı başarıyor.

Bu sahneden sonra ekibin ilk soygunu yaptığı zamana yani yaklaşık 3 yıl önceye dönüyoruz. Profesör’ün sadece soygunu ve kaçışı değil sonrasını da planladığını anlıyoruz. Profesör tüm ekibe eğer başları sıkışırsa ne yapacaklarını gösteren bir dosya sunuyor. Bu dosyada güvenli yerlerin ve kişilerin bulunduğunu söylüyor.

Başı ciddi anlamda derde giren Tokyo Profesör’ün verdiği bilgileri kullanarak önce bir aracıya ulaşıyor. Daha sonra çeşitli yolculuklardan sonra Tayland’da bulunan Profesöre ulaşıyorlar. Bence bölümün en güzel sahnelerinden birisi Müfettiş Raquel ve Tokyo karşılaşması… Sahil evinin hemen dışında birbirini uzaktan gören ikili birbirlerine doğru sinirle yürümeye başlıyor. Eğer Profesör araya girmeseydi doğrudan birbirlerine girecekleri kesin. Bu konuşmada bence gelecek bölümlere bir gönderme var.

Tokyo, Profesöre, müfettiş Raquel’i kastederek şöyle söylüyor: “Sana da ihanet edecek. Daha öncekileri nasıl sattıysa seni de satacak. Ben Tokyo’nun haklı çıkacağını düşünüyorum çünkü Tokyo’nun deyimiyle savaş sırasında kendi tarafını satan birisi bulduğu ilk fırsatta diğer tarafı da satabilir. Aksini kimse söyleyemez.

Profesör ekibin geri kalanının güvende olmadığını düşünerek ekibi topluyor. Ekip toplandıktan sonra yapılan ilk konuşmada Denver her zaman olduğu gibi agresif tavırlarını sergiliyor. Rio’nun kurtarılamayacağını ve kendi hatasının bedelini ödediğini söylüyor. Çünkü telefon kullanmak büyük bir hataydı ve Rio bu hatayı yapmamalıydı. Zaten onun tavırlarına bakınca hâlâ üzerinden çocuksuluğu atamadığı görülüyor. Denver’in sözleri İlk bakışta doğru gibi gelse de Profesör yaptığı konuşmada bir ekip olduklarını hatırlatıyor. O an orada bulunanların yaptığı hataları tek tek sayıyor. “Hiçbirimiz hatasız değiliz!” mesajı veriyor. Onun bu mesajını agresif Denver bile itiraz etmeden kabulleniyor.

Profesör bölümün sonlarına doğru yapılan toplantıda yeni hedeflerini gösteriyor: İspanya Merkez Bankası… Bu kez orada bulunan altınları çalmayı hedefliyor. Tabi bu soygunu yaparken diğer taraftan Rio’yu kurtarma planları da işleyecek.

Ben dizinin 3. sezona iyi bir başlangıç yaptığını düşünüyorum. Bizleri adrenalin dolu heyecanlı bir sezonun beklediği kesin…

La Case de Papel 3. Sezon (2019) Dizisi Tek Parça Full HD Nasıl İzlenir?

La Case de Papel 3. Sezon Dizisi türkçe dublaj ve türkçe alt yazılı seçenekleri ile Netflix platformunda yayınlanmıştır. Netflix web sitesi veya mobil uygulaması üzerinden üye bilgileriniz ile giriş yaparak kesintisiz olarak seyredebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.