La Case de Papel 3. Sezon (2019) Analizi

Bu yazıda İspanya Kraliyet Darphanesi ve İspanya Merkez Bankası soygunları arasındaki 10 temel farkı konuşalım.

La Case de Papel 3. Sezon (2019) Fragman / Trailer İzle

İki soygun arasındaki 10 fark

1. İlk soygun baştan sona kadar Profesör’ün planıydı. Soygun planını en ince noktalarına kadar detaylandıran kendisiydi. Ancak ikinci soygunda Profesör bu kez planın detaylarını Palermo ve Andres’ten öğrendi. Bu ikili Profesör onların yanına gelmeden önce tüm soygunu planlamışlardı. Profesör sonradan bu plana eklemeler yaptı.

2. İlk soygunda zamanlama Profesör ve ekibine aitti. Ancak ikinci soygunda olaylar Rio’nun kaçırılmasıyla ateşlendi. Profesör, Rio’nun kaçırılmasını bir savaş ilanı olarak yorumladı ve sonrasında soyguna başlandı.

3. İlk soygundan önce açıklanan kurallarda kişisel ilişki yasaklanmıştı. Bu kurala tam olarak uyulmadığı bir gerçek ancak böyle bir kural var. İkinci soygunda ortalık pembe dizi gibiydi. Dolayısıyla bu kural kaldırıldı.

4.  İlk soygun başladığında ekibin kimlerden oluştuğu polis tarafından bilinmiyordu. Profesör başta olmak üzere ekip elemanlarının kim olduğu sorusu polisi hayli meşgul etmişti. İkinci soygunda durum bunun tam tersiydi. Profesör ve ekibi kimliklerini saklama gereği duymadı. Hatta Profesör dev ekrandan yüzünü göstererek yayın bile yaptı.

5. İlk soygunda plan darphaneden kayıp verilmeden çıkılmak üzerine kurulmuştu. Ancak ikinci soygunda Profesör daha işin başında oradan canlı çıkılamayacağını söylüyor. Zaten soygun başladıktan hemen sonra önce Palermo ardından da Nairobi’nin yaralanması olayın ciddiyetini gösterdi. Tabi soygunun nasıl sonuçlanacağını henüz bilemiyoruz.

6. İlk soygunda Profesör komuta merkezinde tek başınaydı. Tüm konuşmaları ve pazarlıkları kendisi yapıyordu. Ancak bu kez bu kez konuşmaları müfettişle birlikte gerçekleştirdi. Bu durum Profesör’ün istemediği durumların ortaya çıkmasını sağladı. Çünkü müfettiş bu konuda Profesör kadar tecrübeli değildi.

7. İlk soygunda Profesör halk desteğini yanlarına alabilmek için çok uğraşmıştı. Hatta bunu başaramazsak yaptığımız hiçbir işe yaramaz, demişti. Ama ikinci soygunda henüz soygun başlamadan halk onların yanında yer aldı. Bunun nedeni onların ilk soygundaki planlarının işe yaraması…

8. İlk soygunda pazarlıklar sırasında üstünlük genel olarak profesördeydi. Çok sıkıştığı anlar olsa bile olayı toparlayabiliyordu. İkinci soygundaysa polislerin çok daha etkili ve atak olduklarını görüyoruz. Soygunu sona erdirmek için protokolleri çiğnemeyi bile göze alıyorlar. Hatta sezon sonunda profesörü kandırmayı ve üstünlüğü ele geçirmeyi başardılar bile.

9. İlk soygunda daha sonraları sorun çıksa bile Berlin uzun süre içeride otoriteyi sağlamayı başarmıştı. Dizi fanları Berlin karakterini çok sevmişti. Berlin’in ikinci sezonda ölmesine rağmen üçüncü sezonda senaryoyu zorlayarak ona rol verilmesinin nedeni işte bu. Ama üçüncü sezonda soygunu içeriden yöneten Palermo, Berlin’in aksine itici bir karakter. Ne diğer elemanların ne de seyircilerin onu pek sevdiği söylenemez.

10. İlk soygunda polis tarafında yer alan müfettiş kurallara sıkı sıkıya bağlı bir kanun görevlisiydi. Çevresinde sevilen bir karakterdi. Ancak bu sezonda gördüğümüz kadın müfettiş Alicia, Rio’ya işkence yapan ayrıca tavırlarıyla itici görülen ve herkese üstten bakan birisi.

La Case de Papel 3. Sezon (2019) Dizisi Tek Parça Full HD Nasıl İzlenir?

La Case de Papel 3. Sezon Dizisi türkçe dublaj ve türkçe alt yazılı seçenekleri ile Netflix platformunda yayınlanmıştır. Netflix web sitesi veya mobil uygulaması üzerinden üye bilgileriniz ile giriş yaparak kesintisiz olarak seyredebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.