Wu Assassins (2019) Dizi Analizi – Bin Keşişin Gücü Adına

Wu Assassins (Wu Suikastçisi) Netflix’in yeni dizilerinden bir tanesi. Bu yazıda dizinin detaylarını ve konusunu konuşalım. Ancak en başta şunu söyleyeyim: Wu Assassins gayet başarılı ve eğlenceli bir dizi… Ben diziyi çok beğendim.

Wu Assassins (2019) Fragman / Trailer İzle

Dizinin Türü Ve Konusu

Wu Assassins en başta fantastik bir dizi formatıyla karşımıza çıkıyor. Olağanüstü güçleri olan kişiler, suikastçılar, farklı boyutlar, gerçek dışı yaratıklar, Çin mahallesinde gezinen karanlık ve ürkütücü mafya elemanları, Çinliler arasındaki aile ilişkileri… Dizide ne ararsanız bulunuyor. Wu Assassins, ileri derecede fantastik bir kurguya sahip, içerisinde bolca kung fu sahneleri yer alan, gayet eğlenceli bir yapım.

Yazının bundan sonraki kısmı spoiler içeriyor.

Bin Keşişin Gücü Adına

Kahramanımız Kai kendi doğruları olan, hayatını kazanmak için çalışan, dürüst, yakışıklı ve cesur bir aşçı. Evet, Kai bir aşçı ya da kendi ifadesiyle o bir şef. Kai, ilerde kendi aracını satın alarak işini devam ettirme hayalleri kurarken kader ona hiç beklemediği sürprizler hazırlamaktadır. Bir gün yanlışlıkla karıştığı bir olay sonrasında peşine düşen mafya elemanlarından kurtulma mücadelesi verirken karşısına bir başka boyut açılıyor. Bu boyutun adı YOL. Zamanın tamamen durduğu YOL, Cennet ve dünya arasında bir yer. Bu boyuta geçtiğinde kendi isteği dışında eline bir keşiş taşı tutuşturuluyor. Bu taş birden bire onun çevresini sarıyor ve onu adeta bir süper kahramana dönüştürüyor. Taş, Kai’ya tam bin keşişin gücünü veriyor.

Kai daha sonra aynaya baktığında orada kendisini değil her seferinde bir başka keşişi görüyor. Dış dünyadan onu görenler fiziksel olarak o an bürünmüş olduğu keşişin yüzünü görüyorlar; Kai’yi değil.  

Savaş Lordları

Wu taşı ya da elementinin güçleri öncelikle Antik Çin’deki savaş lordlarının eline geçiyor. Taşı Kai’ye veren kişi bu güçlerin onları bozduğunu antik Çin topraklarını kana buladıklarını anlatıyor. Bu arada taşın güçleri toprak, su, metal, orman ve ateşten oluşuyor. Kai, şu an için bunları kullanmayı bilmese de ilerde bunun eğitimini aldığı zaman tüm bu güçleri kullanmayı başaracak. Örneğin Kai’nin ilk bölümde karşılaştığı beş savaş lordundan bir tanesi ona suyun gücünü kullanarak saldırıyor. Savaş Lordlarını durdurmak için tam bin keşiş güçlerini bir seçilmiş kişiye aktarıyor.

Savaş Lordları dizinin geçtiği yere yani San Francisco’ya ilerliyorlar. Seçilmiş Kişi henüz bunu kabullenmese de onun kaderinde bin keşişin gücünü kullanarak onlarla savaşmak bulunuyor.

Çin Bölgesi ve Çin Aile Bağları

Dizinin kahramanı Kai bir Çinli. San Francisco’da yaşayan Çinli aileler arasındaki bağ dizide çok güzel aktarılmış. Hatta ben çoğu yerde senaryonun derinliğine çok şaşırdım. Yani senaryo çok detaylı planlanmış. Özellikle aile ilişkileri çok detaylandırılmış; yüzeysel geçilmemiş. Dizide henüz görülmeyen ama isimleri aktarılan aile bireyleri bile bulunuyor. Bu açıdan dizinin ayaklarını sağlam bir zemine bastığını ve uzun soluklu olacağını şimdiden söyleyebilirim. Wu Assassins, yine bu sitede bahsettiğim Another Life dizisi gibi göstermelik bir dizi değil. Daha sağlam ilerleyen, çok daha etkili ve eğlenceli bir dizi.

Bu yazıda fazla spoiler vermemeye çalışarak Wu Assassins’dan bahsetmeye çalıştım. Bir süre sonra siteye bol spoiler içeren ve dizinin detaylarını aktaracağım bir başka yazı daha eklemeyi planlıyorum. Eğlenceli, fantastik ve uzun soluklu bir dizi seyretmek istiyorsanız Wu Assassins’i kaçırmayın derim. Yazıyı sonlandırmadan son olarak şunu da ekleyeyim. Sevilen dizi Vikings’lerde çok önemli bir rolde oynayan birisini bu dizide de seyrediyoruz. Kim mi? Adını doğrudan vermiyorum. Ancak Ragnar’a çok yakın olan… Sonrasında epey bir değişim geçirerek hepimizi şaşırtan bir kadın oyuncu… tanıdınız değil mi? Evet o… “La…..”

Wu Assassins’i Anlama Kılavuzu isimli yazıya aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Wu Assassins’i Anlama Kılavuzu – Dizi Karakterleri ve Semboller

Wu Assassins (2019) Dizisi Tek Parça Full HD Nasıl İzlenir?

Wu Suikastçisi Dizisi türkçe dublaj ve türkçe alt yazılı seçenekleri ile Netflix platformunda yayınlanmıştır. Netflix web sitesi veya mobil uygulaması üzerinden üye bilgileriniz ile giriş yaparak kesintisiz olarak seyredebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.