sazan sarmalı-1

Organize İşler Sazan Sarmalı (2019) Film Analizi

Yılmaz Erdoğan’ın merakla beklenen devam filmi Organize İşler Sazan Sarmalı, ilk filmden tam on dört yıl sonra seyirciyle buluştu.

Cem Yılmaz’ın da rol aldığı Organize İşler; kadrosu, unutulmaz sahneleri ve replikleriyle o kadar beğenilmişti ki Organize İşler Sazan Sarmalı’nın ilk filmin gölgesinde kalma olasılığı ne yazık ki henüz film çıkmadan konuşulmaya başlamıştı bile.

Organize İşler Sazan Sarmalı (2019) Fragman / Trailer İzle

Sazan Sarmalı ne yazık ki kadrosu dışında seyirciye pek yeni şey sunamıyor. Hiçbir şekilde şaşırtmayan ve finali de dahil olmak üzere tüm sahneleri tahmin edilebilen Sazan Sarmalı beni oldukça üzdü diyebilirim; çünkü Yılmaz Erdoğan’dan ve bu oyuncu kadrosundan daha iyi bir film beklemenin hakkımız olduğunu düşünüyorum.

Seyircide duygusal anlamda güçlü duygular uyandırması beklenen ya da öyle olması için filmin senaryosuna eklendiği anlaşılan Asım Noyan ve kızı arasındaki ilişki bile bence klişe olmanın ötesine geçememiş. Bu durumun oyunculukla ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Bensu Soral da dahil olmak üzere filmdeki tüm oyunculukların başarılı olduğunu kesin. Sorun bence doğrudan senaryoyla ilgili ve senaryo bizi hiç ama hiç şaşırtmıyor. Filmin tüm sahneleri o kadar sıradan ve tahmin edilebilir ki filmi seyrederken sadece sahnelerin sırasının gelmesini bekledim desem abartmış olmam.

Filmde belki de bizleri şaşırmayı başaran tek şey Kıvanç Tatlıtuğ’un canlandırdığı Saruhan karakteri. Tatlıtuğ bu rolün altından başarıyla kalkmayı başarmış ve gerçek bir oyuncu olduğunu bir kez daha ispatlamış. Ancak onun canlandırdığı Saruhan karakterinin bile bizleri şaşırtan bir sahneye imza atmadığını söyleyebilirim. Sadece onu seyretmek eğlenceliydi o kadar… Asım Noyan’ın ekibinin peşine düşmesi, sonunda onları bularak istediğini alması, Noyan’ın ekibindeki elemanları hırpalaması… Bunların tamamı bizlere hiçbir sürpriz yaşatamadı ve tüm bunların sadece kronolojik sıralamaya uyarak ekrana gelmesini bekledik.

Eğer Organize İşler’i seyrettiyseniz ve beğendiyseniz Sazan Sarmalı’nda beklediğinizi bulamayacağınızı rahatlıkla söyleyebilirim. Sazan Sarmalı sıradanlıktan çıkamayan, seyirciyi şaşırtmayı ve duygusallaştırmayı başaramayan ve ne yazık ki keşke böyle olmasaydı dediğim bir film. Eğlenmek için seyredebilirsiniz ama lütfen çok fazla bir beklentiniz olmasın ki benim gibi hayal kırıklığı yaşamayın.

Organize İşler Sazan Sarmalı (2019) Filmi Tek Parça Full HD Nasıl İzlenir?

Organize İşler Sazan Sarmalı Filmi türkçe dublaj ve türkçe alt yazılı seçenekleri ile Netflix platformunda yayınlanmıştır. Netflix web sitesi veya mobil uygulaması üzerinden üye bilgileriniz ile giriş yaparak kesintisiz olarak seyredebilirsiniz.

1 Yorum Yapıldı. “Organize İşler Sazan Sarmalı (2019) Film Analizi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir