Warner Bros’un Joker’i, Batman’in Karizmatik Düşmanı Herkesi Etkileyecek

Warner Bros’un Joker’i… Batman’in muhteşem düşmanı büyük olasılıkla başarılı bir filmle geliyor. Özellikle Gladyatör filmindeki muhteşem oyunculuğuyla tanımıştım Joaquin Phoenix’i... Onun bu film için sanırım en doğru tercih olduğunu söylemek yanlış olmaz. Fragmanda gördüğümüz sahneler bizi bu konuda doğruluyor.

Joker (2009) Fragman / Trailer İzle

Film Batman’in ezeli düşmanı Joker’in yaşamını anlatıyor. Büyük olasılıkla Batman’in bu filmde hiç görmeyeceğiz. Film bize Joker’in yarım yamalak bildiğimiz hayat hikayesini etkileyici bir sinema anlatımıyla aktaracak. Joker’i deliliğe götüren taşların nasıl döşendiğini, onu toplumun mu o noktaya sürüklediğini yoksa deliliğin ve şiddetin onun içinde zaten var mı olduğunu göreceğiz. Belki de bunları her ikisi de Joker için doğru… Onun fragmanda psikiyatr ile yaptığı konuşma bize bunun ip uçlarını veriyor.

Venedik Film Festivali sanat yönetmeni Alberto Barbera’nın Variety’e verdiği bir röportajda Joker filmi için şu cümleleri kurduğunu görüyoruz. “Gerçekten şaşırtıcı bir film. Bu yıl sahip olduğumuz en şaşırtıcı film diyebilirim. Bu film cesur, karanlık ve şiddetli olsa bile doğrudan Oscar’lara gidiyor. İnanılmaz bir tutkusu ve derinliği var.”

Diğer taraftan filmin +18 sayılması için yapımcıların Warner Bros’u ikna etmek için uğraştıkları da konuşulanlar arasında…

Ben Joker filminden ümitliyim. Başarılı bir yapım olacağını düşünüyorum. Olmaması için hiçbir sebep yok. Baş rolde muhteşem bir oyuncu bulunuyor. Filmin bütçe konusunda hiçbir sorun yaşamayacağı net. Joker belli bir altyapısı bulunan bir karakter. Batman filmlerinden, çizgi filmlerinden onu tanımayan yok. İşte bu nedenle yapımlardan beklenti hayliyle büyük. Umarız ki bu beklentiyi karşılayabilirler.

Film Hakkında İlginç Bilgiler

Joker’in ilk gösterimi Venice Film Festivali’nde yapıldı. Filmin ardından gelen ilk tepkiler çok olumlu. İzleyiciler filmin “komik, karanlık ve ”acımasız” bir orijin hikaye olduğunu söylüyorlar.

Joker, Venedik Film Festivalinde tam 8 dakika ayakta alkışlanmış.

Joker fragmanında görülen günlüğü Joaquin Phoenix’e, Todd Phillips (yönetmen) boş bir şekilde vermiş. Başlarda ne yazacağını bilemeyen Joaquin, Todd’ın verdiği örneklerle yola çıktıktan sonra tamamen kendi yazıp doldurmaya başlamış.

Joker (2019) Filmi Tek Parça Full HD Nasıl İzlenir?

Joker Filmi türkçe dublaj ve türkçe alt yazılı seçenekleri ile BluTv platformunda yayınlanmıştır. BluTv web sitesi veya mobil uygulaması üzerinden üye bilgileriniz ile giriş yaparak kesintisiz olarak seyredebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir