Wu Assassins’i Anlama Kılavuzu – Dizi Karakterleri ve Semboller

Bir önceki yazıda Wu Assassins dizisinden genel hatlarıyla bahsetmiştik. Bu yazıya site üzerinden ya da aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabilir. Şimdi de dizinin karakterlerine, karakterlerin birbirleriyle olan bağlarına, dizide kullanılan anahtar kelimelerin anlamlarına ve Wu taşlarına sahip kişilerin kimler olduğuna değinelim.

Wu Assassins (2019) Fragman / Trailer İzle

Dizi hakkında yaptığımız detaylı incelemeye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Wu Assassins (2019) Dizi Analizi

Triad: Üçlü anlamına geliyor. Çin mahallesini yöneten çete. Başlarında Uncle Six bulunuyor.

Kai Jin: Yarı Endonezyalı yarı Çinli. Aslında bir şef. Ancak kendi iradesi dışında Wu Suikastçısı olarak seçiliyor. Triad elemanlarından kaçtığı bir gün karşısına açılan YOL adlı boyutta Ying Ying tarafından eline bir Keşiş Taşı tutuşturuluyor. Bu taş ona tam bin keşişin gücünü veriyor.

Kai Jin

Yol: Kai’ye Keşiş taşının verildiği boyutun adı. Yol’da zaman akmıyor. Kai, burada ölmüş kişilerle iletişim kurabiliyor. Burada ne kadar zaman geçerse geçsin bunun dünyada zamansal bir karşılığı yok.

Ying Ying: Kai’nin ilk eğitmeni… Kai’ye Yol’da eğitim veren kişi. Kendisi aslında ilk Wu Suikastçısı.

Ying Ying

Jenny Wah: Restoran sahibi, Çinli… En baştan beri Kai’den hoşlanıyor. Ama Kai sezon boyunca ona hiçbir zaman bu anlamda yakınlık göstermiyor. Jenny, geleneklerine bağlı, akıllı, güzel ve aynı zamanda savaşçı birisi. Tam bir iş kadını. Diğer taraftan kardeşi Tommy’nin başı her derde girdiğinde onu kurtaran hatta onun için kavga edebilecek kadar aile bağlarına önem veriyor.

Jenny Wah

Tommy Wah: Jenny’nin erkek kardeşi. Uyuşturucu bağımlısı. Jenny’nin başını belaya sokan, ondan sürekli borç para isteyen birisi. En başlarda antipatik duran Tommy, ilerki bölümlerde uyuşturucu tedavisi görüyor ve kendisini toparlıyor. Özünde iyi birisi ve kardeşini çok seviyor. Tommy, aynı zamanda Jenny’nin işlettiği restoranın ortağı. Aslında restoran işlerinden anlıyor ama uyuşturucu yüzünden bir türlü işe odaklanamıyor.

Tommy Wah

Lu Xin Lee: Çin mahallesinde araba kaçakçılığı yapan, zengin, genç ve savaşçı kişi… Küçüklüğünden  beri Uncle Six’in koruması altında… Ancak bölgeye yeni gelen Alec McCullough’nun adamlarından Uncle Six’ten habersizce iş almaya başlıyor. Kai’nin yakını ve arkadaşı… Aslında Kai, Lu, Tommy ve Jenny çocukluk arkadaşları. Lu, ilerleyen bölümlerde çocukluğunda yaralanmasına neden olan yangını Uncle Six’in çıkardığını öğreniyor ve ona düşman haline geliyor.

Lu Xin Lee

Uncle Six: Çin mahallesini yöneten çetenin lideri. Güçlü, akıllı ve acımasız birisi. Çete işlerine küçük yaşta başlamış. Kai başta olmak üzere Lu Xin Lee’ye, Tommy’ye ve Jenny’ye babalık yapmış ve onları geçmişte koruyup kollamış bir adam. Onun en büyük sırrı aslında Ateş Wu’su olması. Bu sırrını hiç kimse bilmiyor.

Uncle Six

Christine Gavin: Komiser. Daha önceden Bayview’de görev yapmış. San Francisco’ya geliş amacı Lu Xin Lee’nin ekibine sızmak. Akıcı Rusça konuşabiliyor. Kendisini araba hırsızı ve aynı zamanda tamircisi olarak tanıtıyor.

Christine Gavin

Zan Hui: Uncle Six’in dövüş ustası olan yakın koruması. Zan, dövüş sanatlarında o kadar iyi ki bu özellikleri onu tehlikeli bir ölüm makinesine dönüştürüyor. Zan tam bir güç bağımlısı. İlerde çetenin lideri olma hayali kuruyor. Bu düşüncesi ilk sezonun sonlarında ortaya çıkıyor.

Zan Hui

Savaş Lordları: Wu taşlarının güçlerine sahip kişilere verilen ad. Taşları ele geçiren kişiler anında taşın gücünü elde edebiliyor. Savaş Lordları beş tane… Bunların farklı özellikleri var. Bu kişilerin özelliklerini aşağıda bulabilirsiniz.

Orman Wu’su: Alec McCullough… Görünüşe göre altı ay önce San Francisco’ya taşınan ama genellikle Avrupa’da faaliyet gösteren bir çete lideri. Çin mahallesine sızmaya çalışıyor. Sezon başlarında Uncle Six tarafından iki adamı öldürülmüştü. Alec, 1519’da Ying Ying tarafından seçilerek Wu Suikastçısı’na dönüştürülüyor. Alec’in karısı ve çocuğu (o zamanın) Su Wu’su tarafından öldürülüyor. Onun sezon boyunca gördüğümüz mücadelesindeki temel motivasyon kaynağı aslında ailesine kavuşma arzusu… Alec bu sırada 1500’lü yılların Su Wu’sunu daha sonra da Orman Wu’sunu öldürmeyi başarıyor. Orman Wu’sunun iyileştirme gücü bulunuyor. Her tür yarayı iyileştirebiliyor. Alec’in planı Orman Wu’su olmak ve böylece ailesini diriltmek. Alec Orman Wu’suna ait taşı ele geçirince önce kendisini öldürüyor. Böylece içerisinde bulunan ve onun Wu Suikastçısı olmasını sağlayan taş ondan ayrılıyor. Kendisinin Orman Wu’suna dönüşmesini sağlayacak taş işte burada devreye giriyor ve onu hayata döndürüyor. Orman Wu’su ölümsüz. Ancak Alec ailesini diriltemiyor. Taşın gücü ölülere işlemiyor.  Böylece Orman Wu’su haline gelen Alec günümüze kadar yaşayabiliyor.

Orman Wu’su

Toprak Wu’su: Toprağı kontrol etme gücüne sahip kişi. Taş ona toprağı istediği gibi kontrol etme gücü veriyor. Toprak Wu’su James Baxter adında birisi. Hastalanan ve ölmek üzere olan Toprak Wu’su yerine geçecek bir kişi arayışında… Bu nedenle insanları kaçırarak onlara testler uyguluyor. Bu sırada Kai, onu buluyor ve öldürmeyi başararak taşı ondan alıyor. Ancak Kai, taşı Alec’e vermeden önce taşın Tommy’nin elleriyle temas etmesini sağlıyor. Böylece sezon sonunda yeni Toprak Wu’su Tommy oluyor.

Toprak Wu’su

Su Wu’su: Su Wu’su suyu kontrol etme gücüne sahip. İlk Su Wu’sunu 15. yüzyılda ormanın içerisinde o zamanın Wu Suikastçısı olan Alec’in peşindeyken görmüştük. Günümüze geldiğimizde Su Wu’sunu yani Bayan Jones’i bu kez Alec’in yanında ve yine bir Wu Suikastçısı olan Kai’nin karşısında görüyoruz.

Su Wu’su

Metal Wu’su: Tüm metalleri kontrol edebilme gücüne sahip. Ancak onu daha da tehlikeli kılan bir başka özelliği bulunuyor. Metal Wu’su istediği kişinin vücuduna girerek onun bedenini kontrol altına alabiliyor. Yani Metal Wu’su tam bir şekil değiştirme uzmanı. Bu arada Metal Wu’su, Orman Wu’su için çalışıyor ve Kai’yi öldürmeyi amaçlıyor.

Metal Wu’su

Ateş Wu’su: Ateş Wu’su ateşten etkilenmez ve onu istediği gibi kontrol edebilir. Ateş taşı, Uncle Six tarafından onun gençlik yıllarında tesadüfen bulunuyor. Ateşin gücünü Triad liderlerini öldürmek için kullanan ve örgütün tartışmasız lideri haline gelen Uncle Six, Wu Suikastçısı olan Kai’nin doğal düşmanı. Ölümsüz Orman Wu’su, Uncle Six’e birlik olmayı ve Kai’yi öldürmeyi teklif ediyor. Taşın gücü daha sonra Uncle Six’in de isteğiyle Kai tarafından onun bedeninden çıkarılıyor. Taşın gücü sezon sonlarına doğru hiç beklenmedik bir anda Jenny’ye geçiyor.Yani Jenny’yi gelecek sezonda Ateş Wu’su olarak izleyeceğiz.

Ateş Wu’su

Wu Assassins (2019) Dizisi Tek Parça Full HD Nasıl İzlenir?

Wu Suikastçisi Dizisi türkçe dublaj ve türkçe alt yazılı seçenekleri ile Netflix platformunda yayınlanmıştır. Netflix web sitesi veya mobil uygulaması üzerinden üye bilgileriniz ile giriş yaparak kesintisiz olarak seyredebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir