Dark 1. Sezon 2. Bölüm (Yalanlar) Analizi

Bu bölümün en dikkat çekici yönü elinde bir çantayla kasabaya gelen yabancı adam. Onun kim olduğunu ve adını henüz bilmiyoruz. Ancak adam birden bire ortaya çıkıyor ve Winden Orman oteline yani Regina Tiedemann’ın oteline yerleşiyor. Yabancının eşyaları arasında bulunan ve H.G. Tannhaus’a ait Zamanda Yolculuk adlı bir kitap hemen dikkatimizi çekiyor.

Dark Dizisi 1. Sezon 2. Bölüm (Yalanlar) Fragman / Trailer İzle

Yabancı bu sırada bavulundan ne olduğu anlaşılmayan karışık bir alet çıkarıyor. Acaba bu bir zaman makinesi olabilir mi? Henüz bilemiyoruz.

Bu sırada kayıp çocukları (Erik ve Mikkel) arama çalışmaları tüm hızıyla sürmektedir. Ormanda bulunan kimliği belirsiz çocuğun otopsisinde önemli bulgulara ulaşılır. Çocuğun gözlerindeki yanıklar dışında kulak kanalları da harap olmuştur. Çocuğun giysileri 1980’lere aittir. Ormanda hemen yanında bulunan walkman de aynı şekilde… Ayrıca çocuğun üzerinde 1986 basımlı madeni bir para bulunmuştur.

Ulrich, ormanda bulunan mağarayı incelerken onun içerisinde hemen yakınlarda bulunan nükleer santrale açılan bir kapı olduğunu fark eder. Kapıyı zorlar ama kapı kilitlidir. Bunun üzerine Ulrich nükleer santralde aranma yapılması için izin almaya çalışıyor. Kayıp çocuğun yani kendi oğlunun (Mikkel) oraya geçmiş olabileceğini düşünüyor.

Diğer taraftan Mikkel’in kaybolma haberini arabasındaki radyondan dinleyen Peter Doppler’in ağladığı görülüyor. Peter, polis Charlotte’nin kocasıdır. Bu kayıp haberinden ötürü neden gözyaşı döktüğü şu an için bilinmiyor.

Ulrich Nielsen’in annesi Jana Nielsen’ı ilk bölümde evde oğluyla yani Ulrich’le konuşurken görmüştük. Jana’nın kocası Tronte Nielsen evde gizli kapaklı işler yaparken görülüyor. Kanlı bir kazağı karısından habersizce çamaşır makinesine atıyor ve gece nerede olduğu konusunda karısına yalan söylüyor. Tronte, Mikkel’in kaybolduğu gece evde değildi ve şimdi elinde kanlı bir kazak var. Onun neler çevirdiği şu an için bir gizem.

Bu arada Katharina, kızı Martha ile konuşurken kocası Ulrich’in tam 33 yıl önce kaybolan erkek kardeşi Mads hakkında önemli bilgiler veriyor. Mads’ın kaybolduğu tarih 1986. Ulrich o tarihte 15 yaşında. Mads birden ortadan kayboluyor ve ondan bir daha haber alınamıyor.

Polis ormanda bulunan kayıp çocukla ilgili önemli bir bilgiye ulaşıyor. Çocuğun elbiselerinde kızıl toprak bulunuyor. Onun bulunduğu yerde bu tür bir toprak yok. Yani 80’lerin modasına uygun giydirilmiş bu çocuk kızıl toprak olan bir yerden ormanda bulunduğu yere getirilmiş.

Bu bölümün önemli gelişmelerinden bir tanesi Jonas’ın tavan arasında bulduğu krokiler ya da haritalar. Bunlar Winden mağaralarının tünellerini detaylıca gösteren krokilerdir.

Bartosz, bir bölüm önce mağaradan aldıkları ve kayıp çocuk Erik’e ait otların içerisinde bir telefon bulur. Bu telefonun şifresini girmeye çalışır ama doğru şifreyi bulamaz. Telefonu bir kenara atar. İlerde bu telefon önemli bir işe yarayacak.

Gece karanlığında kapşonlu bir adamın bir ceset sürüklediğini görürüz. Bu ceset kayıp çocuk Erik’e aittir. Böylece Erik’in öldüğünü anlıyoruz. Aynen daha önce ormanda bulunan çocuk gibi gözleri yanmıştır.

Tronte Nielsen gece gizlice evden çıkmaya ve gizli kapaklı işler çevirmeye devam ediyor. Henüz onun ne yaptığını bilemiyoruz.

Otele yerleşen yabancının duvara astığı eski bir gazete parçası görülüyor. Bu gazetenin üzerinde 6 Kasım 2019 tarihi olsa da sanki yıllar öncesine ait bir gazete gibi sararmış ve yıpranmıştır (Bu arada gazetenin yukarında 1952 tarihi de bulunuyor.). Yabancı burada dikkat çekici bir şey yapar. Gazete haberinin üzerinde bulunan MIKKEL NEREDE yazısını karalar ve yerine MIKKEL HANGİ ZAMANDA yazar.

Bölümün en çarpıcı anı son sahnedir. Kayıp çocuk Mikkel’in mağaradan çıktığını görüyoruz. Mikkel yorgun bir şekilde eve kadar yürür. Ancak elindeki anahtar kapıyı açmaz. Bu sırada içeriden 14-15 yaşlarında birisi çıkar. Bu kişi 2019 yılında polis olan Ulrich’in genç halidir. Ulrich ukala bir tavırla Mikkel’i iter ve evin önüne kadar gelen Katharina adlı bir kızla motora binerek uzaklaşır. Mikkel neler olduğunu anlamaya çalışırken kapının önündeki gazeteyi görür. Gazetenin tarihi 5 Kasım 1986’dır. Mikkel zamanda tam 33 yıl geriye gitmiştir.

Dark Dizisi 1. Sezon Kronolojik Anlatım ve İncelemeleri

Dark 1.Sezon 2.Bölüm (2017) Dizisi Tek Parça Full HD Nasıl İzlenir?

Dark 1.Sezon Sırlar Dizisi türkçe dublaj ve türkçe alt yazılı seçenekleri ile Netflix platformunda yayınlanmıştır. Netflix web sitesi veya mobil uygulaması üzerinden üye bilgileriniz ile giriş yaparak kesintisiz olarak seyredebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.