Dark 1. Sezon 6. Bölüm Analizi (Sic Mundus Creatus Est)

* Böylece Dünya yaratıldı.

Jonas, yabancının harika üzerine yazdığı notu görüyor. Elindeki ekipmanlarla mağaraya gidiyor. Mağarada sinyal verici sayesinde gizli bir geçide ulaşıyor. Geçit aslında yine mağaranın içine açılıyor. Jonas mağaradan çıktıktan sonra kendisinin artık 2019 değil 1986 yılında bulunduğunu fark ediyor. Orada annesinin çocukluğuyla karşılaşıyor ve büyük bir şok geçiriyor. Jonas otobüs durağında asılı kayıp ilanındaki çocuğun Mads Nielsen olduğunu görüyor. Yani Ulrich Nielsen’ın 1986’da kaybolan erkek kardeşi…

Dark Dizisi 1. Sezon 6. Bölüm (Sic Mundus Creatus Est) Fragman / Trailer İzle

Diğer taraftan 2019 yılında eski polis kayıtlarını inceleyen Ulrich annesinin babası Tronte Nielsen hakkında yalan söylediğini anlıyor. Babası 1986 yılında kardeşi Mads’in kaybolduğu gece aslında evde yoktu ama annesi polise onun evde olduğunu söylemişti. Ulrich bu olayı annesine sorduğunda babasının o yıllarda kendisini Claudia Tiedemann ile aldattığını bu yalanı polise o yüzden söylediğini anlatıyor. İşin tuhaf yani Ulrich’in de aynen babası gibi karısını aldatıyor olması… Sanki geçmişteki olaylar aynıyla tekrarlanıyor.

Peter Doppler ve Tronte Nielsen (Bu ikilinin bir şeyler karıştırdığı belli oluyor.)

Katharina, Ulrich’in telefon kayıtlarını incelediğinde onun Hannah’la sürekli konuştuğunu görüyor. Katharina bu olaydan zaten şüpheleniyordu ama sanki üzerine gitmekten korkuyordu. Şimdi tam tersini yapıyor ve aldatma olayının gerçekleştiğine emin oluyor.

Ulrich bu bölümde 1986 yılında kendisini polise ihbar eden kişinin daha doğrusu kendisi hakkında iftira atan kişinin Regina değil Hannah olduğunu anlıyor.

Bu bölümde ayrıca Regina’nın kanser olduğunu ve hastalığın yayıldığını öğreniyoruz.  Bölümün en şok edici sahnelerinden birisi henüz ilk bölümde bulunan çocuğun kim olduğu bilgisi… Ulrich, morgda bulunan cesedi incelediğinde onun tam 33 yıl önce kaybolan kardeşi Mads’a ait olduğunu anlıyor.

Dark Dizisi 1. Sezon Kronolojik Anlatım ve İncelemeleri

Dark 1.Sezon 6.Bölüm (2017) Dizisi Tek Parça Full HD Nasıl İzlenir?

Dark 1.Sezon Sic Mundus Creatus Est Dizisi türkçe dublaj ve türkçe alt yazılı seçenekleri ile Netflix platformunda yayınlanmıştır. Netflix web sitesi veya mobil uygulaması üzerinden üye bilgileriniz ile giriş yaparak kesintisiz olarak seyredebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir