Dark 1. Sezon 7. Bölüm (Yol Ayrımı) Analizi

Ulrich, zaman yolculuğundan habersiz olduğu için morgdaki cesetle ilgili mantıklı bir açıklama bulmaya çalışıyor. Tıp uzmanıyla görüştüğünde cesedin yaklaşık 12 saattir ölü olduğunu öğreniyor. Uzmana cesedin 33 yıl gibi bir süre bir şekilde bozulmadan kalıp kalamayacağını soruyor. Uzman bunun imkansız olduğunu söylüyor.

Dark Dizisi 1. Sezon 7. Bölüm (Yol Ayrımı) Fragman / Trailer İzle

Egon Tiedemann 1986 yılında kayıp çocuk Mads olayını araştırmaktadır. Santral görevlisi Helge Doppler’la konuşmak ister. Helge o an konuşamayacağını söyler ve Salı günü 10:30’a randevu verir. Ancak Helge randevuya asla gitmeyecek ve polisle görüşmekten kaçacaktır. Bu arada 2019 yılındaki Ulrich, Egon’un 1986’da not aldığı defterini incelemektedir. Ulrich parçaları birleştirdiğinde Helge Doppler’ın 1986 yılında çocukların kaçırılmasıyla ilgisi olduğu sonucuna ulaşır. Çocuğu Mikkel’in henüz ilk bölümde söylediklerini hatırlar. Doğru soru NASIL değil NE ZAMAN’dır.

Ulrich hastanede (ya da huzurevinde) yatmakta olan Helge’nin yanına gider. Ona 1986 yılında kaybolan çocuk Mads hakkında soru sormaya başladığı an Helge’nin kalp ritmi bozulur. İçeriye giren görevliler Ulrich’i oradan uzaklaştırırlar. Ancak Ulrich görmesi gerekeni görmüştür. Aradığı kişi Helge’dir. Onun 1986 yılında çocukları kaçıran kişi olduğuna artık emindir.

Mads’in bu mezarı aslında temsili… Yani içerisinde ceset yok.

Jonas 1986 yılındaki Mikkel’in (yani daha önce okuduğu mektuba göre kendi babasının) peşindedir. Sonunda onu hastanede bulur. Amacı onu 2019’a geri götürmektir. Ancak onunla konuşamadan önce 2019 yılında konuştuğu yabancı ortaya çıkar. Ona Mikkel’e dokunmamasını söyler. Eğer bunu yaparsa olayların akışının değişeceğinden bahseder. Jonas onun söylediklerini haklı bularak Mikkel’i 2019’a götürmekten vazgeçer. Bu sırada Jonas; Ulrich’in kendi dedesi olduğunu, sevdiği kızın yani Martha’nın da halası olduğunu anlar.

Bu bölüme kadar çocukların kaybolduğu ormanda defalarca gördüğümüz Raider çikolatasını iştahla yiyen kişinin 1986 yılındaki Helge Doppler olduğunu da anlarız. Helge zaman yolculuğu sırasında çikolatayı çok sevdiği için yanına alıyor ve yedikten sonra jelatinini rastgele sağa sola atıveriyor.

Charlotte de bir taraftan geçmiş hakkında elde ettiği bilgilerin izini sürmeye devam etmektedir. Diğer taraftan Charlotte santral için arama iznine ulaşır ve santralin içine girerek kayıp çocuk olaylarıyla ilgili herhangi bir iz aramaya başlar. Ancak kayda değer bir iz bulamaz. Charlotte kocası Peter’a daha önce önünde kızıl toprak bulduğu kulübe hakkında sorular sorar. Bu kulübe normalde Peter’ın babası Helge Doppler’a ait. Charlotte kocasına “Helge başına gelenlerden sonra neden orayı kullanmaya devam etti?” sorusunu yöneltir. Onun kulübede başına gelen şeyin ne olduğunu daha sonra öğreneceğiz. Bu arada Peter 12 Kasım 1986 tarihinde Helge’nin başından geçen bir kazadan bahseder ki bunun bir trafik kazası olduğunu yine daha sonra göreceğiz. Şu an için ayrıntı vermiyorum çünkü bu bölümde bu bahsedilen olayların ne olduğu tam olarak anlaşılmıyor.

Charlotte daha önce içine girdiği ama çok araştırmadığı yer altı sığınağına tekrar gider. Bu kez orada daha önce Helge’nin yediğini gördüğümüz çikolata jelatinlerinden bir tane bulur. Ayrıca daha önce çocukların kaçırıldığı odanın duvarında gördüğümüz duvar kağıdından bir parçaya ulaşır. Charlotte ne olduğunu tam anlayamasa da bizler yani seyirciler bu odanın çocukların kaçırılıp esir tutulduğu yer olduğunu net olarak anlarız.

Jonas 2019 yılına geri döner. Annesine sarılır ve babasının mektubunu yakar. Yani artık geçmişe müdahale etmekten tamamen vazgeçmiş ve olayları kabullenmiş gibidir. Ulrich, yaşlı Helge’yi takip etmeye devam eder. Onun gece karanlığında mağaraya gittiğini görür. Onu mağaranın içine kadar takip eder. Mağarada neler olduğunu bir sonraki bölümde göreceğiz.

Dark Dizisi 1. Sezon Kronolojik Anlatım ve İncelemeleri

Dark 1.Sezon 7.Bölüm (2017) Dizisi Tek Parça Full HD Nasıl İzlenir?

Dark 1.Sezon Yol Ayrımı Dizisi türkçe dublaj ve türkçe alt yazılı seçenekleri ile Netflix platformunda yayınlanmıştır. Netflix web sitesi veya mobil uygulaması üzerinden üye bilgileriniz ile giriş yaparak kesintisiz olarak seyredebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.