Dark 1. Sezon 4. Bölüm (Çifte Yaşamlar) Analizi

Bölümün hemen başında (2019 yılında) Charlotte ve Peter çiftinin sabah uyandıklarında farklı odalardan çıktığını görüyoruz. Acaba aralarında bir sorun mu var diye düşünürken bölümün ilerleyen dakikalarda Peter’ın aslında bir eşcinsel olduğunu ve bu yüzden Charlotte ile aralarının bozulduğunu öğreneceğiz. Boşanmasalar bile evlilik hayatı yaşamadıkları görülüyor.

Dark Dizisi 1. Sezon 4. Bölüm (Çifte Yaşamlar) Fragman / Trailer İzle

Peter, huzurevinde gördüğümüz yaşlı adamı ziyaret eder. Yaşlı adam yani Helge Doppler onun babasıdır. Helge sürekli şöyle söylemektedir: “Ona söylemem gerek. Bu sona ermeli…” Ancak kime ne söylemesi gerektiği şu an için belirsizdir.

Jonas, daha önce evde tavan arasında bulduğu haritayı ya da krokiyi alarak mağaralara gider. Mağaralardan çıkan Jonas dışarıya bıraktığı bisikletine bağlanmış kırmızı bir ip bulur. Birisinin onu adım adım takip ettiği bellidir ama kim? Acaba Winden’a gelen yabancı mı?  

Charlotte ölü kuşların otopsisi sırasında kuşlardaki bazı belirtileri daha önce de gördüğünü hatırlar. Hatırlarsanız Charlotte 1986 yılında ölü kuşları topluyor ve notlar alıyordu. Şu cümleler ona ait: “Daha önce de böyle tüy lekeleri gördüm. Tam 33 yıl önce… Sanki tüm olaylar daha önce oldu. Çocuklar… Kuşlar… Sanki hepsi birbiriyle bağlantılı… Ama nasıl bilemiyorum.

Bu arada Mikkel’in kaybolmasından sonra 36 saat geçmesine rağmen santral için hala arama emri çıkarılamamıştır. Bunun nedeni santral sahibi Aleksander Tiedemann’ın güçlü bağlantılarıdır. Aleksander, santraldeki bazı atıkların oradan uzaklaştırılması için zaman kazanmaya çalışmaktadır.

Bu arada Charlotte video kayıtlarını incelediğinde Mikkel’in kaybolduğu gece kocasının yani Peter’ın o civarda olduğunu görür. Peter ona ofiste olduğunu söylemişti. Hemen sonraki sahnede Peter’ın arabasından kırmızı toprak kalıntıları çıkardığını görüyoruz. Yani ormanda bulunan ve kimliği belirsiz çocuk üzerinden çıkan kırmızı toprağın aynısı Peter’ın arabasında bulunuyor. Peter’ın çocuk ölümleriyle bir ilgisi olduğu, karısına yalan söylediği belli ancak bu olaylardaki rolünün ne olduğu henüz net değil.

Nükleer santral için arama emri bir türlü çıkmadığı için Ulrich santrale gizlice girer ve etrafı araştırmaya başlar. Ancak güvenlik görevlileri onu yakalayarak biraz hırpalarlar.

Charlotte daha sonra kocasına ait orman kulübesine gider. Yerde kırmızı toprak kalıntılarına ulaşır. Araştırmayı sürdürdüğünde gizli yer altı odasına ulaşır.

Charlotte bu araştırmalarını yaparken kızları Franziska kendisini almaya gelen babası geciktiği için okuldan eve doğru yürümeye başlar. Bu sırada yerde üzerinde Raider yazan çikolata jelatini bulur. Franziska’nın eve gelmesi gecikince Charlotte ve Peter telaşlanır. Franziska bir süre sonra eve gelir ve ormanda bir adam gördüğünü, adamın kendisine annesi Charlotte’ye verilmek üzere bir saat verdiğini söyler. Saate bakan Charlotte onun kendisine ait olduğunu anlar. Bu yıllar önce kullandığı bir saattir. Charlotte kızına bunu kendisine kimin verdiği sorar. İşte o an ilerde adını çokça duyacağımız gizemli bir adamın varlığını öğreniriz. Franziska kendisine bu saati Noah adlı birisinin verdiğini söyler.

Bu arada kasabada bulunan yabancı Jonas uyurken odasına gizlice girerek krokiler üzerine bazı yazılar yazar. Bunların ne olduğunu bir sonraki bölümde göreceğiz.

Diğer taraftan hastanede yatan yaşlı adam Helge Doppler hemşireyle yaptığı konuşmada Noah’ın adını anar: “Onu durdurmalıyım!” Onun Noah’ı nereden tanıdığı şu an bilinmiyor. Bölümün sonunda bir kayıp çocuk vakası daha gerçekleşir. Ormanda tek başına yürüyen Yasin adlı erkek çocuğunun karşısına birisi çıkar. Yüzünü görmediğimiz bu adam beni Noah gönderdi, der. Böylece çocukları Noah adlı kişinin kaçırdığını ve onun yalnız çalışmadığını anlarız.

Dark Dizisi 1. Sezon Kronolojik Anlatım ve İncelemeleri

Dark 1.Sezon 4.Bölüm (2017) Dizisi Tek Parça Full HD Nasıl İzlenir?

Dark 1.Sezon Çifte Yaşamlar Dizisi türkçe dublaj ve türkçe alt yazılı seçenekleri ile Netflix platformunda yayınlanmıştır. Netflix web sitesi veya mobil uygulaması üzerinden üye bilgileriniz ile giriş yaparak kesintisiz olarak seyredebilirsiniz.

1 Yorum Yapıldı. “Dark 1. Sezon 4. Bölüm (Çifte Yaşamlar) Analizi

  1. Elinize sağlık. Sanki bu yazıda Elizabeth’in kaybolduğu bölümler anlatılırken yanlışlıkla ablası Franziska’nın adı kullanılmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.