Dark 1. Sezon 5. Bölüm (Gerçekler) Analizi

Bence sezonun şu ana kadarki en yoğun bölümü buydu. Olaylar adeta dikey bir şekilde ilerlemeye başlıyor. Dizinin bundan sonraki bölümleri önceki bölümlere göre daha dolu ve daha yoğun. Olaylar daha da karmaşık hale gelmeye başlıyor.

Dark Dizisi 1. Sezon 5. Bölüm (Gerçekler) Fragman / Trailer İzle

Yasin adlı çocuğu kaçırıldığı netleşiyor. Ancak Yasin’i bölüm boyunca hiç görmüyoruz. Charlotte kocası Peter’ı sıkıştırmaya başlıyor. Mikkel kaybolduğu gece nerede olduğunu vs. soruyor. Ancak Peter onun kendisinden şüphelenmesini karşısında karısına sen çıldırmışsın, diyor. Yani iddiaları kabul etmiyor. Charlotte, kızı Franziska’yı ormanda gördüğü Noah adlı kişiyi görevlilere tarif etmesini istiyor. Amacı onun robot resminin çizilmesi. Onun tarifleriyle çizilen resmi yani Noah’ın eşkalini daha sonra göreceğiz. Franziska adamı iyi tarif etmiş.

Bartosz Tiedemann’ın daha önce bir cep telefonu bulduğunu biliyoruz. İşte bir anda bilinmeyen bir numaradan birisi bu telefonu arıyor. Bartosz telefonu açtığında karşısındaki ses “Merhaba Bartosz. Ben Noah” diyor. Bartosz onun Erik’in torbacısı olduğunu düşünüyor. Daha sonra yakın arkadaşı Jonas’a onunla buluşmaya gideceğini onun da kendisiyle gelmesini istediğini söylüyor. Jonas bu teklifi kabul etse de aynı saatte Martha ile buluşmayı tercih edecek ve Bartosz’la birlikte gitmeyecek.

Otelde kalan yabancı Regina Tiedemann’a bir süre için otelden ayrılacağını ama odayı tutmak istediğini söylüyor. Ayrıca Regina’ya Jonas’a iletilmek üzere bir de paket bırakıyor.

Bu arada Noah’ı 1986 yılında Mikkel’in hastane odasında görüyoruz. Bu onun görüldüğü ilk sahne. Noah kendisinin kilise papazı olarak tanıtıyor. Noah, Mikkel’e “Tanrı’ya inanır mısın?” diye soruyor ve konuşma bu konu etrafında geçiyor. Bu konuşmada Noah’ın inançlı olduğu görülüyor (Bu cümle geleceğe bir nottu).

Ulrich, uğruna karısını aldattığı Hannah’la yollarını tamamen ayırmak istiyor. Onu araçtan kovuyor ve bir daha hayatıma girme, diye uyarıyor. Ancak Hannah’ın verdiği tepki şaşırtıcı. Çok tehditkar bir şekilde benden böyle kurtulamazsın, diyerek onu tehdit ediyor. İşte bu an 1986 yılından bir kesit izliyoruz. Ulrich’in o yıllarda ilerde karısı olacak Katharina için Hannah’ı bıraktığı görülüyor. Hannah’ın duyduğu kıskançlık ve gizli bir kin çocukluk yıllarına kadar uzanıyor.

Bu arada yabancı adam ve Jonas karşılaşması gerçekleşiyor. Yabancı adam Jonas’a babasını tanıdığını onun kendi hayatını kurtardığını söylüyor. Daha sonra Jonas’a zamanla ilgili bazı öğütler vererek oradan uzaklaşıyor. Onu daha sonra mağaraya girerken görüyoruz. Yabancı adam 1986 yılına gidiyor ve daha önceden bir alet yaptığını gördüğümüz orta yaşlı gözlüklü adamın yanına geliyor. Adama: “Sizinle zaman hakkında konuşmak istiyorum.” diyor.

Küçük Hannah 1986 yılında Ulrich’in neden kendisini istemediğini anlamlandırmaya çalışıyor. Bu sırada kıskançlıktan ötürü çok fena bir şey yapıyor. Ulrich ve Katharina ikilisini okulda sevişirken görüyor ve bu olayı polise çarpıtarak aktarıyor. Ulrich’in Katharina’ya saldırdığını ona tecavüz ettiğini anlatıyor. Zaten Ulrich’ten hiç hoşlanmayan Egon Tiedemann tüm imkanlarını kullanarak Ulrich’i tecavüz suçlamasıyla içeriye alıyor. Tabi olayı polise anlatan tanığın kimliği gizli kalıyor. Ancak Hannah bununla da yetinmiyor. Kendisine zarar gelmemesi için Katharina’ya giderek bu olayı polise anlatan kişinin Regina Tiedemann olabileceğini söylüyor. Katharina bu tuzağa düşüyor ve Regina’yı hırpalıyor. Ulrich, gizili tanığın kim olduğunu 2019 yılında polis kayıtlarını incelerken görüyor ve adeta şok oluyor. Yabancının Jonas’a ulaştırılması için bıraktığı paket Jonas’ın eline ulaşıyor. Jonas onun içerisinde bir tür lamba, bir sinyal tespit cihazı ve babasının ölürken bıraktığı mektubu buluyor. Mektupta yazanlara inanamıyor. Mektubu yazan kişi Michael yani kendi babası gerçek adının Mikkel olduğunu, kendisinin 2019 yılında kaybolan ve 1986 yılında ortaya çıkan çocuk olduğunu anlatıyor. Mikkel 1986 yılından hiç kurtulamamış. Orada yaşamaya başlamış ve adı zamanla Mikkel’den Michael’e dönüşmüş.

Dark Dizisi 1. Sezon Kronolojik Anlatım ve İncelemeleri

Dark 1.Sezon 5.Bölüm (2017) Dizisi Tek Parça Full HD Nasıl İzlenir?

Dark 1.Sezon Gerçekler Dizisi türkçe dublaj ve türkçe alt yazılı seçenekleri ile Netflix platformunda yayınlanmıştır. Netflix web sitesi veya mobil uygulaması üzerinden üye bilgileriniz ile giriş yaparak kesintisiz olarak seyredebilirsiniz.

  1. arkadaşlar şimdi michael hiç gözükmüyor demi büyümüş hali? aq tam anlıyorum gene aklıma bir şeyler takılıyor

  2. ”Kendisine zarar gelmemesi için Katharina’ya giderek bu olayı polise anlatan kişinin Regina Tiedemann olabileceğini söylüyor. Katharina bu tuzağa düşüyor ve Regina’yı hırpalıyor.”

    Bu kısmı 5. bölümde gördüğümü hatırlamıyorum, yanlışlık olmasın? Eğer böyle bi sahne varsa hangi dakikada olduğunu yazabilir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir