Dark 1. Sezon 9. Bölüm (Her Şey, Şimdi) Analizi

Helge hala kayıptır. Helge’nin bulunması için polisle konuşmaya gelen Bernd Doppler’ın oğlunu ne kadar sevdiğini görüyoruz. Bernd, Egon’a “Oğlumu bulun. Her neye mal olursa olsun. Oğlum nükleer santralden bile önemli…” diyor ve bunu söylerken çok ciddi.

Dark Dizisi 1. Sezon 9. Bölüm (Her Şey, Şimdi) Fragman / Trailer İzle

Bu bölümde Agnes Nielsen ve Noah arasında bir tür bağ olduğunu öğreniyoruz. Agnes, öldüğünü söylediği kocasının bir papaz olduğunu, papaz olmasına rağmen çok da inançlı birisi olmadığını söylüyor. Onun tam 15 yıl evli kaldığını söylediği kocasının 1986 yılında bir papaz olduğu görülen Noah olduğu anlaşılıyor. Bilindiği gibi Noah Tanrı’nın varlığına inanmıyor. Bu ikili arasında yani Agnes ve Noah arasında nasıl bir ilişki olduğunu sanırım ikinci sezonda göreceğiz. Tronte’nin kolunda görülen sigara yanıkları birisinin ona kötü davrandığını gösteriyor. Ona kötü davranan bu kişi acaba Noah mıydı? Bunu gelecek sezon göreceğiz. Belki de Agnes, Noah’tan kaçan birisi. Belki de ondan kaçmak için zaman yolculuğu yaptı ve 1953 yılına geldi.

Ancak işin ilginç yönü Noah’ı 1953 yılında aynen 1986’da olduğu görüntüsüyle birebir aynı şekilde yine papaz olarak görmemiz. Noah, kayıp çocuk Helge’nin annesini teselli etmek için onunla konuşuyor. Bu konuşmada Helge’nin annesinin çocuğundan hoşlanmadığını, onun ölmesi için her gün dua ettiğini öğreniyoruz; çünkü o çocuğun kendi kocasından olmama olasılığı bulunduğunu söylüyor.

Geşen bölümde Ulrich tarafından saldırıya uğrayan küçük çocuk Helge’nin ölmediği ortaya çıkıyor. Helge bir süre baygın yattıktan sonra gözlerini açıyor. Sonuç olarak Ulrich ne kadar uğraşırsa uğraşsın geçmişi değiştirmeyi başaramıyor. Ancak Ulrich 1953 yılında ölü bulunan çocukların ve (henüz bulunamadığı için) Helge’nin ölümünden sorumlu tutularak tutuklanıyor. Yani 2019’dan gelen Ulrich 1953 yılında bir anda cinayet zanlısı haline geliyor.

Bu arada Ulrich 1986 yılında Katharina’ya tecavüz suçlamasıyla içeriye alınmıştı. Katharina böyle bir olayın gerçekleşmediğini söylediği için Ulrich bırakılıyor. Ulrich’in annesi Jana, Egon Tiedemann’a ağır laflar ediyor. “Senin Mads davasından da alınmanı sağlayacağım.” diyerek adeta ona ateş püskürüyor.

Santral yöneticisi Claudia Tiedemann 1986 yılında mağarada kontrol yapmak için dolaşırken tam 33 yıl önce kaybolan köpeğinin koşarak ona geldiğini görüyor. Claudia köpeğe bakar bakmaz onun 33 yıl önceki köpeği olduğunu anlıyor. Çok zeki bir kadın olan Claudia bundan kimseye bahsetmiyor. Ancak onun mağara ve zaman yolculuğu arasında bir bağ olduğunu anladığına kesin gözüyle bakabiliriz.

Bu bölümde ortaya çıkan bir diğer karakter Aleksander Tiedemann. Onun yaralı bir halde ve elinde silahla ormanda kaçtığını görüyoruz. Büyük olasılıkla bir kanun kaçağı olan Aleksander tesadüfen Regina ile karşılaşıyor. Regina onun gelecekteki eşi olacak. Aleksander’ın birden çok pasaportu olduğu ve gerçek adının da Aleksander değil Boris Niewald olduğu anlaşılıyor (Ya da en azından diğer pasaporttaki isim bu. Diğer pasaportun da gerçek olmama olasılığı tabi ki var.). Aleksander elinde bulunan iki pasaporttan birisini kullanmak için seçiyor ve diğerini ormana gizliyor. Ancak o sırada ormanda bulunan Hannah onun pasaportu gizlediği yeri görüyor. İlerleyen dakikalarda Hannah’ın 2019 yılında bu pasaporta baktığını görüyoruz. Yani Hannah çocukken o pasaportu oradan almış ve işine yarayacağını düşünerek onu saklamış. Hannah, pasaportun sahibi olan Aleksander Tiedemann’a şantaj yapıyor ve ondan Ulrich Nielsen’ın hayatını mahvetmesini istiyor. Aleksander görünüşe göre onun bu teklifini kabul ediyor.

Noah ve Helge’nin ilk bölümde gördüğümüz ve kaçırılan çocukların alıkonulduğu yer altı sığınağını düzenledikleri görülüyor. Üzerinde çalıştıkları alet bir zaman makinesi. Noah şu an hazır olmasa da onu tamamlamayı başaracaklarına emin gibi konuşuyor. Noah tam bir idealist. Bu sahneyi görünce onların çocukları kaçırarak zaman makinesi deneylerinde kobay olarak kullandıklarını anlıyoruz.

Ulrich’in oğlu Magnus Nielsen ve Charlotte’nin kızı Franziska Doppler birliktelik yaşıyorlar. Bunu da not edelim.

Katharina, Ulrich’in birliktelik yaşadığı Hannah’ın evini basıyor. Burada Hannah’ın ne kadar büyük bir yalancı olduğuna bir kez daha şahit oluyoruz. Katharina’ya (tam 33 yıl önce polise yaptığı gibi) gerçekleri çarpıtarak aktarıyor. İlişkiyi bitiren kişinin kendisi olduğunu, Ulrich onu sevdiğini, boşanmak istediğini ama onu engellediğini anlatıyor. Amacı Katharina içten içe yıkmak ve mahvetmek. Katharina onun sözlerine inanıyor ve ağlıyor.

Bartosz Tiedemann’a hiç beklemediği bir ziyaretçi geliyor. Bir önceki bölümde çok kısa bir süre görünen yaşlı bir kadın 2019 yılında yaşayan ve bir lise öğrencisi olan Bartosz’u ziyaret ediyor. Yaşlı kadın adının Claudia Tiedemann olduğunu söylüyor ve Bartosz’a ben senin büyükannenim, diyor. Bu yaşlı kadın 1986 yılında nükleer santral yöneticiliği yapan ve 1953 yılında Helge’ye matematik çalıştıran kişi.

Jonah, halası olduğunu öğrendiği Martha’dan uzak kalamayacağını ve onu sevdiğini anlıyor. Ani bir karar vererek 1986 yılına dönmeye ve Mikkel’i oradan getirmeye karar veriyor. Eğer bunu yaparsa her şey eskisi gibi olacak. Bölümün sonunda Claudia Tiedeman’ın bu kez 1953 yılında ortaya çıktığını görüyoruz. Claudia saatçinin yanında belirir ve ona zaman makinesinin bir krokisini verir. “Benim için bunu yapmanı istiyorum.” der. Böylece Claudia’nın zaman makinesinin ortaya çıkmasını sağlayan kişi olduğunu anlarız. Onun şu an bulunduğu zamana hangi makineyi kullanarak geldiği ise bir gizem unsuru…

Dark Dizisi 1. Sezon Kronolojik Anlatım ve İncelemeleri

Dark 1.Sezon 9.Bölüm (2017) Dizisi Tek Parça Full HD Nasıl İzlenir?

Dark 1.Sezon Her Şey, Şimdi Dizisi türkçe dublaj ve türkçe alt yazılı seçenekleri ile Netflix platformunda yayınlanmıştır. Netflix web sitesi veya mobil uygulaması üzerinden üye bilgileriniz ile giriş yaparak kesintisiz olarak seyredebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.